İstanbul'da havuz fiyatları (2015)

nihanbayram

Havalar ısınınca hepimiz sıcaklardan kaçacak bir yer arıyoruz. Bu yerler arasında en iyi alternatiflerden biri de havuzlar. İstanbul'da serinleyebileceğiniz havuzları ve giriş ücretlerini öğrenmek ister misiniz?

Suada

Suada

İki kıta arasında yüzmek isterseniz, rotanızı Suada'ya çevirebilirsiniz. Kuruçeşme'den tekneyle ulaşılan adanın havuzundan hafta içi 90 TL, hafta sonu ise 110 TL karşılığında yararlanabilirsiniz. Bu arada, havuzdan sonra ister kebap isterseniz de balık yiyebileceğiniz birçok seçenek bulunduğunu da hatıratalım.

Swissotel The Bosphorus

Swissotel The Bosphorus

Maçka'da bulunan Swissotel'in havuzu İstanbul'un en eski ve en çok tercih edilen seçenekleri arasında. Havuzun giriş ücreti ise hafta içi 200, hafta sonu 250 TL.

Çırağan Palace Kempinski

Çırağan Palace Kempinski

Boğaz'ın en güzel noktalarından birine konumlanan Çırağan Sarayı'nın havuzu hem İstanbul'un hem de Türkiye'nin en iyi seçenekleri arasında. Giriş ücreti ise hafta içi 100, hafta sonu 160 Euro.

Aqua Dolphin

Aqua Dolphin

Bahçeşehir ve çevresinde olanlar için Aqua Dolphin hem havuzları hem de kaydırakları ile keyif ve eğlenceyi bir araya getiriyor. Çocuklar 20 TL, erkekler 45 TL, kadınlar ise 30 TL karşılığında yararlanabiliyor. Özel aracınızla veya Mecidiyeköy, Taksim, Kadıköy, Kozyatağı gibi şehrin merkezi noktalarından hareket eden servislerle buraya ulaşabilirsiniz.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri

Havuz keyfini İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yaşamak isterseniz, en iyi alternatiflerden birisi Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri. Girişte hafta içi 60, hafta sonu 80 TL alınıyor. Fenerbahçe Kulübü üyelerine 35 TL ve küçük çocuklardan ücret alınmıyor.

Doubletree Hilton Moda

Doubletree Hilton Moda

Anadolu Yakası'nda bir diğer seçenek ise Moda'da bulunan Doubletree Hilton Otel'in terasında bulunan muhteşem havuz. Özellikle hafta sonları yoğun olabiliyor ve önceden rezervasyon yaptırmanız tavsiye ediliyor. Giriş ücreti hafta içi 100 TL, hafta sonu 130 TL.

The Marmara Taksim

The Marmara Taksim

Terasta havuz keyfinin Avrupa Yakası'nda bulunan rotası ise The Marmara'nın havuzu. Burada tüm gün serinlemek ve güneşlenmek için hafta içi 150 TL, hafta sonu ise 200 TL ayırmanız gerekiyor.

Çınar Otel

Çınar Otel

Yeşilköy ve çevresinde ise deniz suyu ile doldurulmuş bir seçeneğiniz var. Sahilde bulunan Çınar Otel hafta içi 75, hafta sonu ise 100 TL'ye sizi bekliyor.

Riva's Club

Riva's Club

Daha sakin ve sessiz bir yer arıyorsanız, Ömerli'de bulunan Riva's Club tam size göre. Havuza giriş ücreti ise 50 TL. Ayrıca civarda gezip kahvaltı yapabileceğiniz harika yerler de var.

Conrad İstanbul

Conrad İstanbul

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Conrad'ın en büyük avantajı muhteşem Boğaz manzarası. Havuzun giriş ücreti ise hafta içi 90, hafta sonu 135 TL. Çift kişilik rezervasyonlarda indirim de uygulanabiliyor.

nihanbayram
Nihan Bayram
522 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar