İstanbul'da havuz fiyatları (2014)

nihanbayram

Yaz geldi hafta sonu ya da izin günlerinde serinlemek isteyen İstanbullular da nerelere gidebilirim diye araştırıyor. İstanbul’un ünlü havuzları ve fiyatlarını derleyen bir çalışmayla sizlere yardımcı olmak istedik.

Çırağan Kempinski

Çırağan Kempinski

Pek çok kişi tarafından manzarası ve konumuyla İstanbul’un en iyi havuzu seçilen Çırağan Oteli’nin havuzu gerçekten de boğazın kenarında harika bir havuz keyfi sunuyor. Havuzun hafta içi fiyatı 100 Euro, hafta sonu ise fiyat bayağı artıyor. Cuma, cumartesi, Pazar fiyatı 160 Euro’ya çıkıyor.

The Marmara

The Marmara

Taksim meydanı ve güzel İstanbul manzaralı bir havuz istiyorsanız The Marmara iyi bir seçenek olabilir. Otelin tepesinde yer alan bu havuzun hafta içi fiyatı 90 TL, hafta sonu ise 130 TL.

SwissOtel

SwissOtel

Boğaz manzaralı bir başka havuz keyfi sunabileceğiniz otel de Swiss Otel. Maçka’daki bu 5 yıldızlı otelin hafta için havuz fiyatı 200 TL hafta sonu ise 250 TL.

Suada

Suada

Boğazın tam üzerinde havuz keyfi yaşamak isterseniz de Suada iyi bir seçenek olacaktır. Fiyatı da otellere göre daha ekonomik. Hafta içi havuz fiyatı 80 TL, hafta sonu ise 100 TL.

Double Tree Hilton İstanbul

Double Tree Hilton İstanbul

Boğaz manzaralı havuz seçeneklerinden birisi de Hilton Oteli. Otel havuz müşterilerinden hafta içi 85 TL hafta sonu ise 150 TL istiyor. Çocuklara da indirim yapıyor.

The Grand Tarabya

The Grand Tarabya

İstanbul’un klasik otellerinden olan uzun süre aradan sonra yeniden hizmete açılan The Grand Trabya Oteli’nde boğaz manzaralı lüks bir havuz keyfi yaşayabilirsiniz. Havuzun fiyatı ise hafta içi 200 TL, hafta sonu ise 250 TL.

Polat Renaissance Hotel

Polat Renaissance Hotel

Yeşilköy’deki Polat Renaissance Hotel’de Marmara denizi manzarası eşliğinde havuz keyfi sürebilirsiniz. Fiyatları da diğer 5 yıldızlı otellere göre yüksek değil. Hafta içi 80 TL, hafta onu 95 TL. Otel ayrıca yaz ayı kampanyası da yapıyor.

Aqua Marina Su Oyunları Merkezi

Aqua Marina Su Oyunları Merkezi

Büyükçekmece’deki Aqua Marine’de su kaydırakları, çocuk havuzu, köpekbalığı havuzu gibi çeşitli aktiviteler ve normal yüzmek isteyenler için de büyük bir havuz var. Hem eğlenmek hem de serinlemek isteyenler için iyi bir alternatif. Kadınlara 30 TL, erkekler için hafta iç i 40 hafta sonu 45 TL, 0-4 yaş ücretsiz ve 5-12 yaş ise 20 TL.

Mayadrom Sports Center

Mayadrom Sports Center

Çekmeköy’de yeşillikler içerisinde büyük bir spor merkezi olan Mayadrom Sports Center’in havuzu akşam 22:00’ye kadar hizmet veriyor. Havuzun günlük ücreti ise 90 TL.

Moda Deniz Kulübü

Moda Deniz Kulübü

Deniz suyuyla dolu ayrı çocuk havuzu da bulunan Moda Deniz Kulübü Havuzu’nun giriş ücreti 32 TL, kulübe üye olmayanlar içinse 120 TL.

nihanbayram
Nihan Bayram
521 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar