iPhone kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan kısa şarj sorununu “Akıllı anten” uygulamasıyla bir Türk bilim adamı çözdü.

Hürriyet gazetesinde yer alan bir habere göre Türk Bilim Adamı Doç. Dr. Bedri Artuğ Çetiner, baz istasyonlarının uzaklığına ve yoğunluğuna göre anlık olarak cihazların frekansını değiştiren bir teknoloji üretti.

İçindekiler

Konuşma süresi 2 güne çıkacak

Bu akıllı antenler iPhone’un şarjını yaklaşık 5-10 kat artırabilecek. 7 saat konuşma süresi olan telefonlarla 2 gün konuşulabilecek. Cihazların veri kalitesi de artacak. Telefonlar sürekli vericiyle bağlantı kurup internete bağlanmaya çalıştığı için şarjı da çabuk tükeniyor.

Türk bilim adamı üretti

Taraflı tarafsız kime sorarsanız iPhone’ların en büyük sorunu bu şarj sıkıntı. Çok çabuk bitmesi dert oluyor. Akıllı telefon kullanınca haliyle internete de giriyorsunuz öyle olunca da şarj hızlı bir şekilde tükeniyor. Bu soruna bir Türk bilim adamının çözüm getirmesi sevindirici. Ancak aynı bilim adamı bu çalışmayı pazar hacminden dolayı ABD’de piyasaya süreceğini açıkladı. Umarım bu teknolojik gelişme en kısa sürede hayatımıza girer iPhone kullanıcısı olarak şarj sıkıntısından kurtulmuş olurum.

Şarjınız bitmek üzereyse

iPhonu şarjınızı azalmak üzere ve şarj etme imkanınız yoksa wi-fi bağlantısını kapatarak şarjını uzatabileceğinizi hatırlatmak istedim. Ayrıca Facebook, Twitter, e-posta bildirimlerinizi kapatarak şarjınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Yine telefonunuz uçuş moduna getirerek her türlü bağlantısı kapatabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN