Teknoloji yaşamımızın her alanına girdi hele akıllı telefonlar… Hayal gücümüzün sınırlarını zorlayacak gelişmelere tanıklık ediyoruz. Zaman zaman sizlerle paylaşıyorum koku yayan iPhone ve benzeri uygulamaların haberini okuyoruz. Son olarak da Apple, kadınlara hamile kalabilmeleri için en uygun zamanı hesaplayan Clue adlı bir uygulama geliştirildi.

İçindekiler

Ovulasyon dönemini belirliyor

Kadınlar menstruasyon dönemlerini giriyor ve uygulama size hamilelik için doğru zamanın belirlenmesinde yardımcı oluyor. Sizin verdiğiniz bilgiler eşliğinde ovulasyon dönemi belirleyen bu uygulama, gündelik hayatta elimizin altında olan bir nesneyle yapıldığı için oldukça pratik bir şey.

AppStore’larda yer alacak

Sistem hamile kalmak için en uygun günler konusunda sizi uyarıyor. Uygulamanın basit ve kolay kullanılabileceği ve yine ilerleyen zamanlara aile planlamasına yönelik başka uygulamalarda geliştirileceğini açıklandı. Apple’in Clue uygulamasının önümüzdeki haftalarda AppStore’larda yer alması bekleniyor.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN