Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan ve yurtdışında satışa sunulan iPhone 5S’in Türkiye fiyatı belli oldu. Ön siparişle talep toplayan bir elektronik mağaza zinciri, 16 GB’lik iPhone 5S’in fiyatını 3.199 TL olarak açıkladı. Aynı model iPhone’un ABD’deki fiyatı ise 650 dolar yani 1300 TL’ye denk geliyor.

İçindekiler

Özelliklerini merak mı ediyorsunuz?

Bu kadar fiyat farkına ve yüksek fiyatına rağmen iPhone 5S’i satın almak için bekleyen bir kitle var. Zaten önümüzdeki günlerde cep telefonu firmaları da taahhütlü 5S satışlarına başlayacaktır. Apple’ın bu yeni model telefonu iPhone 5S ile ilgili özelliklerini, Ucuz iPhone ve iPhone 5S’in özellikleri başlıklı yazımızdan okuyabilirsiniz.

En dayanıklısı iPhone 5

Bu arada SpuareTrade sitesi iPhone ve Galaxy gibi akıllı telefonları dayanıklılık testine tabi tuttu. iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, Samsung Galaxy S4 ve Google Moto X telefonları arasından en dayanıksızı iPhone 5S çıktı. iPhone modelleri arasında en dayanıklısı iPhone 5 olarak belirlendi. Bu arada en ucuz iPhone 5 ya da diğer modeller için karşılaştırma sayfalarımıza girerek fiyat kıyaslaması yapabilirsiniz. Karşılaştırma sayfaları piyasadaki fiyatları görmeniz açısından faydalı olacaktır.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN