iPhone 5 gelmeden 5S'in üretimine başlandı

tugbahacibayramoglu

Özellikle cep telefonunda teknolojik gelişmeleri meraklı takip eden bir millet olmamıza rağmen yeni çıkan ürünler hemen ülkemize gelmiyor. Haliyle yeni modellerinin üretimine de başlanıyor. Apple, merakla beklenen iPhone 5 modeli henüz ülkemize gelmeden iPhone 5S’in üretimine başladı bile.

Yaklaşık 2 ay önce çıkan ve tüm dünyada satış rekorları kıran iPhone 5, henüz ülkemize gelmedi ancak Apple bir üst modelinin üretimi için talimat verdi bile. İlkbahar aylarında piyasaya çıkması beklenen iPhone 5S’te sorunlu kısımların çözüme kavuşturulması bekleniyor.

İçindekiler

iPhone 5’in özellikleri

Eylül ayında tanıtılan iPhone 5 hangi özelliklere sahip. Yeni iPhone 5, eskilerine göre daha ince ve daha hafif. Önceki iPhone modellerine göre de tam 2 kat daha hızlı çalışıyor ve 3,5 inçlik ekranı olan eski nesil iPhone'lara göre 4.0 inçlik ekranıyla artık daha yüksek çözünürlük sunuyor. Ekran çözünürlüğü 1136x640. iPhone 5 ile ilgili ayrıntıları iPhone 5 çıktı işte özellikleri başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

iPhone 4 S’e masa klavyesi

Bu arada İsviçreli bir tasarımcı iPhone 4S'e klavye uygulaması geliştirdi. Kağıda çizdiğiniz Türkçe Q klavyeyi masanın üzerine koyuyorsunuz ve tuşlara dokunuyorsunuz. iPhone 4 S titreşimleri alıyor ve harfe dönüştürüyor.

Apple ve HTC anlaştı

Apple firması sürekli davalık olduğu HTC firmasıyla da anlaşma yoluna gitti. Açılan pek çok davadan sonra uzlaşmaya karar veren iki firma 10 yıl boyunca kullandıkları patentlere lisans alınması konusunda ortak hareket etme kararı aldı.

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN