İnternette hızlanmayan kalmasın!

betulsungurlu
İçindekiler

Çok değil bundan bir yıl önce internet abonelerinin yüzde 72’si 4-8 Mbit arası hızlardaki tarifeleri kullanırken şu an bu oran yüzde 53’e gerilemiş durumda. Artık abonelerin yüzde 35’i interneti 10-30 Mbit hızlardaki tarifelerle kullanıyor. Bir yıl önce bu oran sadece yüzde 14’tü. Değişim oldukça hızlı. Siz de bu değişimin gerisinde kalmayın.

İnternet servis sağlayıcıları 2015 yılı tarife güncellemelerini duyurmaya başladı bile. Eğer hala internetinizi eskisi gibi 4-8 Mbit arası tarifenizle kullanıyorsanız yeni yıl değişikliklerine ve yepyeni tarifelere göz atın. Artık çok daha az ilave bir ödemeyle internet hızınızı iki katına çıkarabilirsiniz.

İnternetinizi kolayca ve kesintisiz taşıyabilirsiniz 

TTnet dışındaki internet servis sağlayıcısı şirket sayısı 50’ye yaklaştı. Halen ağırlığını korusa da yeni işletmecilerin pazara girmesi ve aktifleşmesiyle internette TTnet’in Pazar payı da azalıyor. Size uygun bir tarifenin başka bir işletmede olduğunu görürseniz tereddüt etmeyin. Artık cep telefonu gibi internette kolayca taşınabiliyor. Üstelik taşıma sırasında internet kesintiniz sadece birkaç saat ile sınırlı ve servis sağlayıcısını değiştirme işlemi yılda 4 kez yapılabiliyor! Seçilen internet servis sağlayıcısına talebin iletilmesi geçiş işlemi için yeterli oluyor. Kimlik belgesi ile birlikte imzalı geçiş formunun doldurulmasından ardından yeni servis sağlayıcınız gereken işlemleri sizin yerinize gerçekleştiriyor.

 

Fiber atağı devam ediyor

İnternet abone sayısı başta cepten mobil internet olmak üzere fiber internetin de yaygınlaşmasıyla 40 milyona kadar çıktı. Fiber internet abone sayısı ise son bir yıl içerisinde yüzde 44 artarak 1,4 milyona yaklaştı. Fiber altyapısı günden güne gelişiyor olsa da halen herkese ulaşamıyor. İnternette hızınızı artırmak için tarifenizi seçmeden önce bulunduğunuz yere fiber internetin ulaşıp ulaşmadığını mutlaka kontrol edin.

betulsungurlu
Betül Sungurlu
323 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Uzman Yazarlar