ING'den size özel başvuru, size özel oran

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

ING Bank kişiye özel faiz oranı uyguladığı ihtiyaç kredisi kampanyasında bir ilke daha imza attı: Artık kredi başvuruları tamamen kişiye özel! Sadece başvuru formu özel değil, kredi yanıtı da kişiye özel olarak sunuluyor. Nasıl mı?

ING Bank’ın bu yeni sisteminde başvuru aşamasında sizden en az miktarda bilgi alınıyor. Bu da başvuruyu çok kolay bir hale getiriyor. Sadece Kredi Kayıt Bürosu’ndaki (KKB) kayıtlı bilgileriniz yeterli değilse ek bilgiler istenebiliyor. Devamında başvurunuz anında değerlendiriliyor. Başvurunun bundan sonrası daha ilginç: Başvuru anında otomatik gerçekleşen kredi değerlendirmesi sonucunda talep ettiğiniz kredi için size özel bir faiz, vade ve kredi tutarı bildiriyor! Böylece kredilerini iyi ödeyen müşterilere daha özel koşulları anında sunabiliyor. Yani soğuk bir onay/ret yanıtı yerine size özel seçenekleri öğreniyorsunuz.

 

Cep telefonunuza kullanabileceğiniz kredi tutarının mesajı gelecek

Örneğin siz 36 ay vadeli 15.000 TL kredi kullanmak istediniz ve başvuru ekranından başvurunuzu yaptınız. Size hemen “Bu krediyi şu kadar faiz oranıyla şu kadar vadede çekebilirsiniz” yanıtı gelecek. Böylece ön onayınız bir anlamda tamamen netleşmiş olacak ve bankaya gittiğinizde farklı bir sürprizle karşılaşma ihtimaliniz ortadan kalkacak. Türkiye’de ilk kez gerçekleşen bu şahsa ait başvuru ekranı sayesinde hem kolay başvuru yapabileceksiniz hem de alabileceğiniz kredinin detaylarını şubeye gitmeden görebilecek ve bankaya gidip imza atıp paranızı alabileceksiniz. Gelin kampanyanın detaylarına bir göz atalım. Kampanyada tüm tutarlarda169 TL tahsis ücreti var. Hesaplamalara sigorta primleri dahil edilmemiştir.

36 ay vadeli 10.000 TL kredinin taksitleri 364 TL

Kampanyada 36 ay vadeli 10.000 TL kredinin aylık taksitleri %1,29 faiz oranıyla 364 TL. Kredinin toplam geri ödemesi 13.288 TL. 10.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar da %1,29 faiz oranı uygulanıyor. Hemen hatırlatalım bu oranlar kişiye özel olarak yani sizin kredi notunuza bağlı olarak değişebiliyor.

36 ay vadeli 15.000 TL kredinin aylık taksitleri 547 TL. Kredinin toplam geri ödemesi 19.847 TL. 36 ay vadeli 20.000 TL kredinin aylık taksitleri 729 TL. Kredinin toplam geri ödemesi ise 26.407 TL.

Aylık 1.000 TL ödeme yapabilirim derseniz 36 ay vadeli 30.000 TL kredi de cazip olabilir. Aylık taksitler 1.093 TL ve toplam geri ödemesi ise 39.526 TL.

ING Bank’ın kişiye özel faiz oranı uyguladığı bu kampanyasına başvurmak ve hangi faiz oranıyla ne kadar kredi kullanabileceğinizi görmek için aşağıdaki butonu tıklamanız yeterli.

 

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar