İndirimli uçak bileti kontenjanında son fırsatlar

betulsungurlu
İçindekiler

Tatil planınızı erkenden yapın, azalan indirimli uçak bileti ve otel kontenjanını başkalarından önce siz doldurun. Nihayet bahar mevsimi geldi. Tatil planları sohbetlerde yerini almaya başlamışken indirimli uçak bileti satışları da artıyor. Tecrübeli tatilciler bundan sonra daha da azalacak indirimli uçak bileti kontenjanından yer kapmaya çalışıyor.

Havayolları ellerini ovuşturmaya başladı bile

Havayolları şirketleri “düşük sezonun” son günlerini yavaş yavaş uğurlarken yolcu sayısının doğal olarak artacağı “yüksek sezonu” karşılamaya hevesle hazırlanıyor. Ne de olsa bundan sonraki dönemde uçaktaki dolu koltuk sayısını artırmak için uyguladıkları indirimli bilet kontenjanını çok daha sınırlı sayıda tutma imkânları olacak. Bir başka deyişle ilerleyen günlerde indirimli bilet bulabilen kişi sayısı da azalacak.

İç hatlar için Türk Hava Yolları’nın ilan ettiği 2012 yüksek sezon tarihleri 01 Haziran 2012’den başlıyor ve 31 Ekim 2012’ye kadar devam ediyor. 2012 yılını kapsayan bir diğer yüksek sezon aralığı ise 15 Aralık 2012 / 20 Şubat 2013. Diğer havayollarında da yüksek sezon için bu aralıkları esas alabilirsiniz. Yüksek sezonda uçuş planlıyorsanız biletinizi vakit geçmeden almanızı ve indirimli bilet kontenjanı başkasına kaptırmamanızı tavsiye ederiz.

Seyahatleriniz için uçak bileti fiyatlarını https://www.enuygun.com/ucak-bileti adresinden inceleyebilirsiniz.

1,7 milyon kişi indirimli tatil fırsatından yararlandı. Ya siz?

2009 yılında uygulamasına başlanan “erken rezervasyon kampanyaları” hakkındaki farkındalık giderek artıyor ve tatilciler %50’ye varan oranlarda indirimlerden faydalanmaya çalışıyor.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 8 milyon kişi düzenli tatil yapıyor ve bu kişilerin yüzde 40’ı (yaklaşık 3 milyon kişi) tatilini seyahat acentelerinden satın alıyor. Seyahat acenteleri vasıtasıyla tatil yapanların ise yüzde 40’ı ise erken rezervasyon imkânlarından faydalanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 2011’de düzenlenen son kampanya ile erken rezervasyon fırsatından yararlanan vatandaşların sayısı 1,7 milyona ulaştı. Yani sadece uçak bileti değil, otellerde de yerini erkenden ayırtarak indirimli tatil peşinde koşanların sayısı giderek artıyor. Şimdilik yaz tatili ağırlıklı olan erken rezervasyon kampanyalarının kış tatillerini de kapsaması planlanıyor.

Yaz tatili için otel fiyatlarını https://www.enuygun.com/otel/ adresinden inceleyebilirsiniz.

 

betulsungurlu
Betül Sungurlu
339 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Uzman Yazarlar