• Anasayfa
 • Bilgi
 • House of the Dragon konusu ve dizi hakkında tüm merak edilenler

House of the Dragon konusu ve dizi hakkında tüm merak edilenler

bengisarihan

Yayına girdiği 2011 yılından itibaren milyonlarca izleyicinin favori televizyon yapımı haline gelen Game of Thrones, günümüzde de en sevilen yabancı diziler arasında yer alıyor. Kült dizide anlatılan olaylardan öncesine odaklanan ve geçtiğimiz haftalarda yayına giren House of the Dragon dizisi, tıpkı Game of Thrones kadar büyük ilgi gördü. 21 Ağustos gecesi yayınlanan ilk bölümünün ardından 28 Ağustos gecesi ise ikinci bölümünün izleyiciyle buluştuğu dizi gerek konusu gerek oyuncu kadrosuyla merak uyandırmaya devam ediyor. İşte House of the Dragon dizisi hakkında tüm merak edilenler.

House of the Dragon’un konusu nedir?

House of the Dragon konusu

Tıpkı Game of Thrones serisi gibi George R. R. Martin’in kitap serisinden uyarlanarak izleyiciyle buluşan House of the Dragon, Targaryen ailesini konu alıyor. Game of Thrones’ta Targaryen hanesinden tanıdığımız Daenerys Targaryen, namıdiğer Khaleesi’nin, hikayesinden tam 300 yıl öncesini konu alan dizide, Targaryen’lerin iç savaşı ve Demir Tahtı korumak için verilen tüm mücadeleler izleyiciyle buluşacak.

Uçak Bileti

House of the Dragon nerede yayınlanacak?

House of the Dragon nerede yayınlanacak

Yayın tarihinin açıklandığı günden beri büyük bir heyecanla beklenen House of the Dragon Warner Bros’un dijital platformu HBO Max’te izleyiciyle buluştu. Ancak platformun ülkemizde resmi bir yayıncısı bulunmuyor. Dizinin birinci sezonunun ilk bölümü ise 21 Ağustos tarihinde yayına girdi ve ilk sezonun 10 bölüm olması planlanıyor.

House of the Dragon oyuncuları

Her hafta yeni bölümlerle izleyicileri ekrana kilitleyen dizi oyuncu kadrosuyla da dikkat çekici. House of the Dragon dizisi oyuncuları ise şu isimlerden oluşuyor:

 • Matt Smith (Daemon Targaryen)
 • Olivia Cooke (Alicent Hightower)
 • Milly Alcock (Prenses Rhaenyra Targaryen)
 • Emma D'Arcy (Rhaenyra Targeryan)
 • Paddy Considine (Viserys I)
 • Eve Best (Princess Rhaenyra)
 • Graham McTavish (Sir Harrold)
 • Savannah Steyn (Lady Laena)
 • Sonoya Mizuno (Mysaria)

House of the Dragon dizisi nerede çekildi?

House of the Dragon nerede çekildi

Dizinin çekimleri için İngiltere, İspanya, Portekiz gibi Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirildi. İngiltere’nin Cornwall bölgesi, Portekiz’in Monsanto köyü, Kuzey İrlanda’nın The Dark Hedges caddesi, İspanya’nın Caceres kenti ve Hırvatistan’ın Dubrovnik şehri House of the Dragon çekimlerinin yapıldığı yerlerin başında geliyor.

Sen de House of the Dragon çekimlerin yapıldığı yerleri görmek istersen çekimlerinin gerçekleştirildiği ülkelerden biri olan Hırvatistan'ın gözde şehirlerinden Dubrovnik'e Dubrovnik uçak bileti alabilir, unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsin.


bengisarihan
Bengi Sarihan
62 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 3 yıl bir E-ticaret sitesinde Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. Yeni yerler keşfetmeye ve yazı yazmaya büyük bir tutkuyla bağlı olması nedeniyle kariyerine 5 yıl boyunca bir seyahat sitesinde İçerik Uzmanı pozisyonunda devam etti. Bu deneyiminin ardından daha büyük maceralara atılmak için Enuygun ekibine katıldı. Bengi kitaplara, yemek yapmaya, seyahat etmeye, pilatese ve sinemaya bayılıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar