Hotmail gidiyor, outlook.com geliyor

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Maille iletişime başladığımız günlerin ilk gözağırısıydı hotmail. Özellikle 2000’li yılların başında hemen herkesin kullandığı hotmail daha sonraları pazar payını yahoo ve gmail’le paylaştı. Microsoft şimdi de radikal bir karar alarak hotmail’i kapatıp yerini Outlook.com’a bırakma kararı aldı.

Skype üzerinden görüşme de yapılabilecek

Yeni sistemde kullanıcılar isterse Skype üstünden görüşme yapabilecekler. Bir de yeni sistemde gelen kutusu, sosyal medya mesajları, bültenler, kargo mesajları gibi bölümlere ayrılabilecek. Bu da mail kutumuzdaki karmaşayı gidermemize yarayacak.

Sosyal medya desteği

Outlook, Facebook, Twitter ve Linkedin gibi sosyal ağ servisleriyle de entegre bir şekilde çalışacak. Bunun dışında kullanıcılar Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve SkyDrive servislerine de yine Outlook üzerinden erişebilecekler.

Outlook.com ayrıca Microsoft’un bulut uygulaması olan Skydrive veri depolama hizmeti de sunacak. Böylece kullanıcılar, fotoğraf ve dökümanlarını gönderirken limit sorunu yaşamayacak.

Kullanıcılar Hotmail'i kullanmaya devam edebilecek

Bu hizmeti ön izleme modunda sunan Microsoft, outlook.com uygulamasının resmi başlangıç tarihini henüz açıklamadı. Kullanıcıların resmi bir açıklamaya kadar hotmail’i kullanmaya devam edebilecekleri vurgulandı.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar