Hollanda Türk işadamlarına vizeyi kaldırıyor

tugbahacibayramoglu

Avrupa’ya gitmek isteyen Türkler’in en büyük kabusu olan vize sorunu yavaş yavaş çözülmeye başladı. Komşu ülkelerden vize istenmemesi yönünde anlaşmalar ard arda imzalanırken, en büyük müjde de Schengen uygulanan ülkelerden biri olan Hollanda’dan geldi.

Hollanda hükümeti, Türk işadamları ile serbest meslek sahiplerinin ülkelerine vizesiz seyahat edebileceklerine karar verdi.

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Danıştay’ının verdiği, "Türk işadamlarının 3 aydan fazla kalmamak koşuluyla ülkeye vizesiz girebilecekleri" yönündeki kararına dayanarak vize istenmeyeceğini açıkladı. Söz konusu karar sadece işadamları ve serbest meslek sahiplerini kapsıyor, aile ziyareti ve turistik geziler için eski vize kuralları geçerli olacak.

 

 

Diğer Schengen uygulayan ülkelere de emsal olması beklenen bu kararın ilerleyen dönemlerde öğrenciler ve turistik seyahate çıkanlar için de büyük kolaylık sağlayacağı tahmin ediliyor.

Hollanda’ya vizesiz seyahat edecek Türk işadamları ücretsiz belgeyi Hollanda’nın Türkiye konsolosluklardan alabilecekler. Türk vatandaşları 71 ülkeye vizesiz yolculku yapabiliyor. Bununla ilgili Vizesiz Gidilecek Ülkeler yazımızı okuyarak vizesiz gidecek ülkeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar