Hollanda Türk işadamlarına vizeyi kaldırıyor

tugbahacibayramoglu

Avrupa’ya gitmek isteyen Türkler’in en büyük kabusu olan vize sorunu yavaş yavaş çözülmeye başladı. Komşu ülkelerden vize istenmemesi yönünde anlaşmalar ard arda imzalanırken, en büyük müjde de Schengen uygulanan ülkelerden biri olan Hollanda’dan geldi.

Hollanda hükümeti, Türk işadamları ile serbest meslek sahiplerinin ülkelerine vizesiz seyahat edebileceklerine karar verdi.

Uçak Bileti

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Danıştay’ının verdiği, "Türk işadamlarının 3 aydan fazla kalmamak koşuluyla ülkeye vizesiz girebilecekleri" yönündeki kararına dayanarak vize istenmeyeceğini açıkladı. Söz konusu karar sadece işadamları ve serbest meslek sahiplerini kapsıyor, aile ziyareti ve turistik geziler için eski vize kuralları geçerli olacak.

 

 

Diğer Schengen uygulayan ülkelere de emsal olması beklenen bu kararın ilerleyen dönemlerde öğrenciler ve turistik seyahate çıkanlar için de büyük kolaylık sağlayacağı tahmin ediliyor.

Hollanda’ya vizesiz seyahat edecek Türk işadamları ücretsiz belgeyi Hollanda’nın Türkiye konsolosluklardan alabilecekler. Türk vatandaşları 71 ülkeye vizesiz yolculku yapabiliyor. Bununla ilgili Vizesiz Gidilecek Ülkeler yazımızı okuyarak vizesiz gidecek ülkeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN