• Anasayfa
  • Bilgi
  • Hediye karta taksit kalktı, şirket kartına ise taksit geldi

Hediye karta taksit kalktı, şirket kartına ise taksit geldi

tugbahacibayramoglu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), hediye çeki, hediye kart gibi somut bir mal alımı içermeyen ürünlerden taksiti kaldırırken, şirket kartlarına taksit yasağı uygulanmayacak. Buna göre normal vatandaşa yasak olan kuyumcu, akaryakıt, gıda ve yemek harcamaları gibi ürünler için geçerli olan taksit yasağı, şirket kartlarına uygulanmayacak.

İçindekiler

Resmi gazetede yayınlandı

Geçtiğimiz ay konuyla ilgili planlanan çalışmadan söz etmiş ve BDDK taksitli hediye kartını kaldırıyor başlıklı yazıyla belirtmiştik. BDDK bu düzenlemeyi yasalaştırdı ve bu yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Alışveriş kredisi çözümü

Hediye kartı, hediye çeki ve benzeri somut bir mal veya hizmet içermeyen ürünlerin alımında taksit uygulanmayacak. Oysa ki özellikle cep telefonlarına gelen taksit yasağından sonra insanlar hediye kartı satın alarak bu sorunu çözüyordu. Yine de bankalar bu tip alışveriş kredileri vermeye devam ediyor. Bu konuyla ilgili ayrıntıları da Taksit sınırına kredili çözüm başlıklı yazımızda belirtmiştik.

Şirket kartlarına taksit serbest

Yeni düzenleme ile hediye kartları taksitle satın alınamazken, şirket kartlarıyla, kuyumcu, akaryakıt, gıda gibi harcamalar taksitli olarak yapılabilecek.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN