Havayoluyla seyahat edecek yolculara müjde…. Ulaştırma Bakanlığı havayolu yolcularının şikayetleri için 7/24 hizmet verecek yolcu hizmetleri birimi kuruyor.

Yeni yönetmeliğe göre havayolu web sitelerinin ana sayfasında görülebilir bir yerde yolcu hakları bölümü yer alacak ve burada yönetmelik yazacak. Bu bölümde veya bağlantıda yolcuların şikayet veya isteklerini iletmeleri için, 7 gün 24 saat ulaşılabilir telefon, e-posta ve faks bilgileri yer alacak. Havayolu rötarları, uçak bileti sorunları vs. şikayetler bu hatta iletilebilecek.

İstanbul’da Alo 134 taksi hizmeti

İstanbul'daki taksi, dolmuş ve minibüslerde, nakit ödemenin yanı sıra elektronik bilet ve kredi kartı da kullanılabilecek. Ayrıca tek bir merkezden arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabileceksiniz. Alo 134 numaralı çağrı merkeziyle size en yakın taksitlerin bulunduğunuz yere yönlenmesi sağlanacak. Ayrıca taksilerde İstanbulkart ve kredi kartıyla ödeme yapılabilecek bir sistem de geliştiriliyor.

Merve Kılıç
141 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.