Havalimanı otopark ücretleri (2020 yılı için)

tugbahacibayramoglu

2022'de değişen ücretler için Havalimanı otopark ücretleri (2022 yılı) yazımızı okuyabilirsin.

Yeni yılda havalimanı otopark ücretleri belli oldu. İstanbul Havalimanı’nın 1 saatlik otopark ücreti 23 TL’ye yükselirken, Sabiha Gökçen’in 15 TL, Ankara Esenboğa 17 TL, İzmir Adnan Menderes ve Antalya Havalimanı’nın ise 12,5 TL oldu.

İçindekiler

İstanbul Havalimanı

Yeni yılla birlikte havalimanlarında otopark ücretleri zamlandı. İstanbul Havalimanı kapalı otoparkının bir saatlik ücreti 23 TL, açık otoparkının ise 18 TL oldu. Açık otoparkın bir günlük ücreti ise 49 TL’ye çıktı. Kapalı otoparkın günlük ücreti 69 TL, bir aylık abonman bedeli ise 488 TL oldu. İstanbul Havalimanı’na yakın noktalarda kurulan otoparklarda ise günlük 10 TL’den başlayan fiyatlar var. Bu otoparklardan havalimanına 24 saat ücretsiz ring servisi yapılıyor ve kamerayla gözetleme imkanı da bulunuyor.

Uçak Bileti

Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 1 saatlik otopark ücreti 15 TL. 4 günlük ücreti 140 TL, aylık abonman bedeli ise 342 TL. Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden yol üzerinde de yine özel otoparklar bulunuyor. Buraların fiyatları günlük 10 TL’den başlıyor ve 24 saat ücretsiz servisi var. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 25 TL olan vale ücretine, bazı banka kartları ile havayollarının yolcu özel kartı olanlara %40’a varan özel indirimler uygulanıyor.

otoparkhavalimanı

Ankara Esenboğa Havalimanı

Yeni yılda zamlanan Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki otopark ücretleri 1 saat için 17 TL’ye çıktı. Aylık abonman bedeli ise 383 TL olarak açıklandı. Esenboğa Havalimanı’nda 4 gün için 127 TL ücret alınıyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı 1 saatlik otopark ücreti 12,5 TL iken, 4 günlük abonelik bedeli 102 TL’ye çıkıyor. Bu havalimanında aracını bir ay süreyle park edenlerin ödemesi gereken tutar ise 258 TL.

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı’nın 1 saatlik otopark ücreti 12,5 TL olurken, 24 saat süreyle araç bırakmak için 43 TL ödemek gerekiyor. Antalya’daki bir başka havalimanı Gazipaşa Havalimanı’nın otopark ücreti ise oldukça düşük. 1 saatlik ücreti 7 TL.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1482 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar