Hamburg'da mutlaka görmeniz gereken 7 yer


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 172

Tarihi sokakaları, etkileyici, dev binaları ve geniş meydanlarıyla Almanya'nın en güzel kentlerinden birisi olan Hamburg, sakin yapısıyla dinlenip huzur bulmak için de ideal bir yer. Peki, bu şehirde nereleri mutlaka görmeli, ne yapmalı, nasıl gezmeli?

Rathaus

Hamburg'u gezmeye birçokları tarafından 'kentin kalbi' olarak anılan Rathaus'dan başlayın. 19. yüzyılın sonlarınfda inşa eidlen bu dev yapı yeşil çatısı ve heybetli duruşuyla hemen göze çarpıyor. Rathaus'un önünde fotoğraf çektirmek Hamburg'da yapılacaklar arasında ilk sıralarda geliyor.

Mniatur Wunderland

Başta Almanya olmak üzere dünyanın en ünlü anıt yapılarının minyatürleri bu müzede sergileniyor. Hamburg'u ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken yerler listesinde her zaman ilk beşte yer alan Miniatur Wunderland özellikle çocuklarla tüm gün eğlenceli vakit geçirmek için ideal. Parkta gezdikten sonra karnınız acıkırsa Hamburg'da lezzetli yeme içme alternatifleri de var.

Mniatur Wunderland

Warehouse

Kızıl renkli tarihi binalarla çevrili kanallar arasında yapacağınız kısa bir tekne turuyla Hamburg'un tarihine doğru açılmak için rotanızı buraya çevirin. Şehir merkezine de yakın olan bu yeri özellikle gün batmadan önce ziyaret ederseniz, fotoğraf çekmek için harika bir ortam yakalayabilirsiniz.

Warehouse

 

St. Michael Kilisesi

Hamburg'a kadar gelip St Michael Kilisesi'nin tarihi kulesinden şehri izlememek olmaz. Kilisenin içi de dışı kadar ilgi çekici ancak buranın en önemli ve ayırt edici özelliği şüphesiz nefis bir Hamburg mazarası sunan kulesi.

St. Michael Kilisesi

Hamburg Hayvanat Bahçesi

Özellikle çocuklu aileler için kentte görülmesi gereken yerlerin başında hayvanat bahçesi geliyor. Başta Afrika olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen sevimli dostlarımız en çok küçük çocukların ilgisini çekiyor. Ailece tüm gün güzel vakit gçeirmek ve bir şeyler yiiyp içmek için kesinlikle doğru seçim.

Hamburg Hayvanat Bahçesi

Planten un Blomen Park

Şehrin ortasında büyük bir vaha gibi yükselen bu park aynı zamanda Hamburg^un en yeşil alanlarından birisi. Yemyeşil, geniş çimlerde uzanıp kitabınızı okuyabilir veya parkın etrafında gezebilirsiniz. Ancak burası gerçekten büyük bir park ve tamamını gezmek biraz yorucu olabilir.

 

Alster Gölü

Kıyısında yüzen ördekler, etrafında koşan, bisiklet süren insanlar ve küçük teknelerle gezinen turistler ile bu gölün yapay olduğuna inanmak neredeyse imkansız. Kısa sürede Hamburg'un simgelerinden biri haine gelen göl ve çevresinde isterseniz yayınıza yiyecek bir şeyler alıp piknik de yapabilirsiniz. Bu güzel kenti daha yakından tanımak ve yola çıkmadan önce alternatif rotalar belirlemek için galerimize de mutlaka göz atın. Hamburg'un tüm güzelliklerini keşfetmek ve hemen en uygun ve avantajlı seferleri karşılaştırmak için İstanbul Hamburg uçak bileti sayfamıza bakabilirsiniz.

Alster Gölü

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2203 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.