Hafta sonu tatile çıkmak için 5 cezbedici neden

muratekinay

Tatil denince genellikle pek çok kişinin aklına en az bir veya iki haftalık uzun aralar gelir. Buna karşılık sadece hafta sonunu değerlendirerek bir yerlere kaçmak için nedenler hiç de az değil. 

İçindekiler

1- İzninizi daha akıllıca kullanırsınız

Bayramlar ve resmî tatiller dışında birçok kişinin yıllık izni genellikle iki haftayı geçmiyor. Böyle olunca da iki haftalık sürede ancak bir veya iki yeri ziyaret etme şansı bulabiliyoruz. Buna karşılık hafta sonu tatillerine bir de cuma veya pazartesi gününü eklerseniz, sadece bir gün izin alarak 3 günlük kısa tatillere çıkabilirsiniz.

tatil

Uçak Bileti

2- Yüksek sezon ücretleri ödemezsiniz

Temmuz veya ağustos gibi dönemler aynı zamanda otel ve uçak bileti fiyatlarının en yüksek olduğu zamanlara denk geliyor. Bu dönemlerde çıkacağınız uzun bir tatil yerine ilkbahar ve sonbahar aylarında birkaç günlük hafta sonu tatilleri planladığınızda ulaşım ve konaklama gibi masrafları neredeyse yarıya indirmek mümkün.

tatil

3- Daha fazla tatil yaparsınız

Yıl içinde daha fazla tatil yapmayı kim istemez! Hafta sonlarını değerlendirerek yaşadığınız yere yakın destinasyonları değerlendirebileceğiniz gibi uygun fiyatlı bir uçak bileti yakalarsanız Yunanistan Ukrayna gibi yakın ülkeleri de keşfedebilirsiniz. Kısa hafta sonu kaçamakları için alternatif rotalara göz atmak isterseniz tıklayın. Rotanızı çoktan belirlediyseniz, en uygun uçak biletlerini karşılaştırmak için acele edin!

Tatil

4- Haftanın stresini atarsınız

Tüm haftayı çalışarak geçirdikten sonra hiçbir şey kendinizi şehir dışında bir yerlere atmak kadar rahatlatıcı olamaz. Öyleyse neden halen alışveriş merkezlerini dolaşmak veya benzeri planlar yapıyorsunuz? Sadece görmek istediğiniz yeri belirleyin. Sonrasında ucuz bir uçak bileti ve otel de bulursanız küçük bir sırt çantasıyla maceraya atılabilirsiniz.

tatil

5- Sosyal medya için yeni malzemeler yaratırsınız

Çoğu zaman yola çıkmak için tek amaç bu olmasa da gezdiğimiz yerleri Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşmayı seviyoruz. Hafta sonu bir yerlere seyahat ettiğinizde de buralardan fotoğraf ve videolar paylaşarak takipçilerinize ilham verebilirsiniz. Üstelik bu sayede pazartesi işe döndüğünüzde iş arkadaşlarınızla konuşacak bir sürü yeni konu da biriktirebilirsiniz.

tatil


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN