Teknoloji pazarındaki hızlı gelişmeler bilgisayar ve bilişim şirketlerini de hareket geçirdi. Akıllı telefon pazarında Apple ile ciddi bir rekabete giren Samsung, Google ile işbirliği yaparak çıkardığı laptop Chromebook'u 249 dolardan satışa çıkardı.

Google ve Samsung'un yeni ürettikleri bu tabletin işletim sistemi, Google'in Chrome ürünü etrafında şekillenmiş. Laptopta hardisk yok ancak bulut bilişim sayesinde Google, Chrome'a bağlı olarak çalışacak. Veriler serverlarda saklanacak ve bilgilerinize internet üzerinden ulaşabileceksiniz.

İçindekiler

Microsoft ve Apple'a rakip oluyor

ABD'de önümüzdeki hafta satışa çıkacak olan Chromebook'un, e-ticaret sitelerinde de bir iki hafta içinde satılması bekleniyor. Google böylece kendi işletim sistemini kullanarak Apple ve Microsoft'un yeni tanıtacağı ürünler öncesinde pazardan pay kapmaya çalışacak. Apple'in da önümüzdeki haftalarda 250-300 dolar civarlarında yeni bir iPad Mini çıkaracağı açıklandı.

TTNet'ten bilgisayar kampanyası

TTNet internet bağlantısı yaptıracak ya da yapan müşterilerine özel bilgisayar kampanyası düzenledi. TTNet kullanıcıları 29,90 TL'den başlayan fiyatlarla ve 36 aya varan taksitlerle yeni bir bilgisayarın sahibi olabilirler. TTNet müşterilerinin kredi kartına ihtiyaç duymadan 36 aya varan taksit imkanıyla satın alabilecekleri bu bilgisayar modelleri arasında Casper Nirvana masaüstü bilgisayar, Casper Nirvana Ultrabook, Samsung NP300E5S dizüstü bilgisayar ve HP Pavilion G6 dizüstü bilgisayarları da var.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1482 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar