• Anasayfa
  • Bilgi
  • Google gözlük hayata bakışımızı değiştiriyor

Google gözlük hayata bakışımızı değiştiriyor

tugbahacibayramoglu

Aradığımı bilmek istediğimiz her şeyi sorduğumuz Google şimdi de hayata bakışımızı değiştirecek. Ufak bir gözlü aracılığıyla 5 megapiksel fotoğraf çekebilecek, 720 piksel video kayıt edebilecek. HD görüntü izleyebilecek ve daha neler neler yapabileceksiniz.

İçindekiler

5 megapiksel fotoğraf

Gerçekten de cep telefonu sektöründeki gelişmelere ayak uyduramazken şimdi bir de karşımıza gözlük çıktı. Google üretimine başladığı gözlüklerinin özelliklerini tanıttı. Her surata oturacak şekilde ayarlanan bu gözlüklerle hayata başka türlü bakabileceğiz. Etrafımızdaki gördüklerimizi an ve an bir bakışla kaydetmek mümkün olacak. Anlayacağınız düğünlerde konserlerde eller havaya modası gözlükler gidecek yerine cepte gözlük gözde modası başlayacak. Bu yeni gözlük 5 megapikel fotoğraf çekiminden 720 piksel video kayıt yapabilecek. 12 GB kullanılabilir bellek sahip olacak ve bulut erişimi ile bunu 16 GB’ye kadar yükseltebilecek.

 

1500 dolardan satılacak

Micro USB kablosu ve şarj aleti olacak. Bluetooth özelliği olan her telefonda çalışabilecek. Android işletim sistemi geçerli olacak. 1.500 dolardan satılacak. Wi-Fi bağlantı özelliği bulunacak Google Glass’ın kablosuz bağlantı erişimi 802.11 B/G standardında olacakb GPS ve SMS özelliği de bulunacak gözlük, Android 4.0.3 üstündeki işletim sistemlerini kullanacak.

Kara Şimşek arabası

Cep telefonunuza kolayca komut edebileceğimiz bu gözlük aklıma hemen bilim kurgu filmlerini getirdi. Çocuklukta seyrettiğimiz bilim kurgu gelişmeleri artık hayal olmaktan çıktı. Bilgisayarlar, cep telefonları gerçekten de gelişmeleri yakalamakta zorlanıyoruz. Yakında Kara Şimşek türünde ya da uçun arabalar görürsek şaşırmamak lazım.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN