Google, internette herhangi bir şey aramak istediğimiz zaman ilk başvurduğumuz kaynak. Seyahat öncesinde de bu durum pek farklı değil. Gideceğimiz ülke ve şehir hakkında merak ettiklerimizi, uçak bileti fiyatlarını ve daha birçok şeyi önce Google'a soruyoruz. Aynı zamanda dünyada en sık kullanılan arama motoru olan Google'da en çok aratılan ülkeler hangileri dersiniz?

İçindekiler

Avustralya

Dünyanın tek kıta ülkesi Avustralya, Google'da en sık aranan ülkelerden biri. Sevimli kanguruların ülkesinde Sidney ve Melbourne gibi keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda harika rota da var.

Kolombiya

Güney Amerika ülkesi Kolombiya'da dünyada en çok merak edilen ülkelerden biri. Kolombiya'yı internette daha çok aratanlar ise Amerikalılar ve Kanadalılar.

El Salvador

İspanyolca'da ''kurtarıcı'' anlamına gelen Orta Amerika ülkesi El Salvador da özellikle son yıllarda en çok ilgi gösterilen ülkelerden biri. Gitgide artan bu ilginin bir sonucu olarak Google'da ülkenin adı her geçen gün daha fazla aratılıyor.

Kanada

Dünyada en çok göçmen başvurusu alan ülkelerin başında gelen Kanada da başta eğitim, iş olanakları ve yaşam koşulları gibi konularda kullanıcılar tarafından en sık aratılan ülkeler arasında geliyor.

Malezya

Bir zamanlar dünyanın en uzun binası olan Petronas Kuleleri'ne de ev sahipliği yapan Malezya ve başkenti Kuala Lumpur dünya üzerinde en sık aranan ülkelerden biri aynı zamanda.

Japonya

Uzak Doğu'nun en çok ilgi çeken ülkelerinden Japonya ile ilgili merak edilenler arasında ise Japon mutfağı, kültürü ve anime karakterleri var.

 

Meksika

Göz alıcı sahilleri ve zengin tarihi ile öne adından söz ettiren Meksika da özelikle Amerikalılar tarafından en çok merak edilen ülkelerden biri. Meksika yemekleri ve kültürü de internet kullanıcıları tarafından en sık aratılan konulardan bazıları.

Hindistan

Dünyanın en renkli ülkelerinden biri olan Hindistan, aynı zamanda Google'da en çok aratılan ülkeler arasında ilk üç sırada yer alıyor. Artık dünyaca ünlenen Hint yemekleri, film endüstrisi Bollywood ve hem dini hem de kültürel çeşitliliği sayesinde Hindistan en çok merak edilen ülkelerden biri olmayı başarıyor.

Singapur

Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olsa da listenin ikinci sırasında yer alan Singapur ile ilgili merak edilenler genellikle iş yaşamı ve ticaretle ilgili konular.

Lüksemburg

Avrupa'nın kalbine yerleşen Lüksemburg, dünyanın en zengin ülkelerinden biri olarak biliniyor. Ülke hem ekonomik zenginliği hem de tarihi ve kültürel geçmişi sayesinde kullanıcıların en çok merak ettiği ülkeler arasında ilk sıraya yerleşmeyi başarıyor.


muratekinay
Murat Ekinay
468 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 25 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar