Google 50'yi aşkın ülkede en çok hangi kelimelerin arandığının listesini yayınladı. Her yıl yayınlanan Zeitgeist listesine göre Türkiye'de bu sene en çok aranan kelime Facebook olurken, ünlülerde Hadise, dizilerde Muhteşem Yüzyıl, şehirlerde Antalya ve takımlarda ise Galatasaray öne çıktı.

İçindekiler

Dünyada en çok aranan Whitney Houston

Google tarafından her yıl, yıl içinde aramalarda yükselen trendlerin açıklandığı Zeitgeist , bu yıl da 2012 yılının en önemli olayları ve en son trendlerini gözler önüne serdi. Dünyada trend olan aramalar arasında ise ilk sırada ani ölümüyle büyük üzüntü yaratan Whitney Houston yer aldı. İkinci sıraya popüler şarkı Gangnam Style yerleşirken, üçüncü sıraya Sandy kasırgası oturdu.

En çok aranan dizi Muhteşem Yüzyıl

Google’ın farklı kategorilerde belirlediği yükselen arama trendleri listesinde bu yıl Facebook, Youtube ve e-Okul ilk sıralara yerleşti. Onları ÖSYM e Ekşi Sözlük izledi. En çok aranan TV Dizileri listesinde ise son haftaların en tartışmalı TV Dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisi ilk sıraya oturdu. Dizilerde ikinci sırada Kuzey ve Güney üçüncü sırada ise Kurtlar Vadisi Pusu yer alıyor. En fazla aranan ünlüler listesinde Hadise ilk sıraya yerleşti. Hadise'yi Mustafa Ceceli ve Tarkan izledi.

Takımlarda Galatasaray önde

En çok aranan spor takımları arasında da Galatasaray birinci sırada yer aldı. İkinci sırada Trabzonspor, ardından Fenerbahçe, Bursaspor ve Beşiktaş takımlarını görebilirsiniz.

Antalya en çok aranan seyahat noktası

Google Zeitgeist 2012′in en hızlı yükselen Seyahat Noktaları aramalarında ise Antalya ilk sırada yer aldı. Bodrum ikinci, Alanya üçüncü sırada yer aldı. Liste Dubai ve Kıbrıs olarak devam ediyor. Bu yöreler, dünyaca ünü tatil destinasyonları Paris, Mısır, Maldivler, İspanya gibi şehirleri ardında bırakarak üst sıralarda yer aldı.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN