Gece hayatı ile ünlü yurtdışı şehirleri

nihanbayram

Bazı şehirlere tarihi yerleri gezmek için ya da denize girmek için gidilmez sadece eğlenmek için gidilir. Gece hayatı ile ünlü 10 şehir ve bu şehirlerde gidebileceğiniz gece kulüpleri, barlar…

İbiza

İbiza

Eğlencenin hiç bitmediği İbiza’da genellikle yaz aylarında yapılan plaj ve havuz partileri çok meşhur. Pacha, Space, The Zoo Project gibi ünlü parti mekanları ve partilere ek olarak tekne partileri de yapılıyor.

Berlin

Berlin

İçmeyi ve eğlenmeyi en iyi bilen uluslardan birisi de şüphesiz Almanlar. Watergate, Cookies, Club Der Visionaere, Ashpalt, Picknick gibi ünlü mekanlara sahip Berlin, Almanya gece hayatının kalbi.

New York

New York

ABD’nin cazibe merkezi New York, disko kültürünün ortaya çıktığı yerlerden biridir. Webster Hall, Cielo, Marquee, Santos Party House, The Wall popüler yerlerden sadece bazıları, aslında New York’ta hemen hemen her köşede bir gece kulübü bulmak mümkün.

Amsterdam

Amsterdam

Hollanda için özgürlüklerin rahatça yaşanabildiği bir ülke diyebiliriz. Başkent Amsterdam Escape, Club Air gibi eğlence kulüpleri ve Red Light District denen caddesi ile ünlü. Amsterdam canlı bir gece hayatına sahip.

Mikonos

Mikonos

İsmini duyduğunuzda aklınıza sınırsız eğlencenin adresi olarak gelmesi gereken Yunan adası. Mikonos’ta Paradise Club, Belvedere Bar, Space, Caprice gibi ünlü gece kulüplere gidebilirsiniz.

Moskova

Moskova

Soğuk Moskova gecelerini neyin ısıttığını merak ediyorsanız söyleyeyim; alkol ve müzik. Imperia Lounge, Gipsy, Krysha Mira gibi gece kulüpleri Moskova’da gece hayatının önemli adresleri.

Kiev

Kiev

Ukrayna’nın başkenti Kiev; müzik, dans ve alkolün sınırsız olarak sunulduğu, gece hayatıyla adından söz ettiren bir şehir. Popüler gece kulüplerinden bazıları; Vodka Bar, Barsky, Babyface DJ Bar ve Caribbean Club.

Miami

Miami

Plaj partilerinin yaz boyu gündüz gece dinlemeksizin devam ettiği Miami plajları zaten herkesin malumu. Electric Pickle Miami, Rec Room, Blackbird Ordinary ve benim favori mekanım Story gibi çok sayıda kulüpte gece hayatı tüm yıl hız kesmeden devam ediyor.

Rio

Rio

Rio’da sadece karnaval zamanı eğlence olduğunu sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Boox, Miroir, Baronetti, Nuth – Rio gibi çok sayıda dans kulübü yıl boyu açık.

Londra

Londra

En ünlüsünden en normal vatandaşına kadar tüm İngilizler gece hayatını severler. Mesela Soho bölgesinde Prens William ile bile karşılaşabilirsiniz. Tiger Tiger, Heaven, Scala, Ministry of Sound, China White ve Fabric Londra’daki popüler etkinlik yerlerinden.

nihanbayram
Nihan Bayram
521 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar