Güzel bir tatil yapmak, ikinci el bir araba almak, çocuğunuz okul parasını ödemek ya da kredi kartı borçlarınızı kapamak gibi sebeplerden ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünüyorsanız Garanti Bankası’nın Haziran ayının son haftasında düşürdüğü faiz oranlarını kaçırmayın... Garanti Bankası Haziran ayının son haftasında ihtiyaç kredilerinde faiz indirimi yaptı. Dilerseniz oranlara şöyle bir göz atalım…

Garanti Bankası 10 bin TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisinin faizini yüzde 1,28’ten yüzde 1,24’e düşürdü. 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisinin aylık ödemesi 360 TL.

Garanti Bankası İndirimli Kredi: Faiz oranı - % 1,24 Masraf 300 TL - Taksit 360 TL

Eğer masrafsız kredi arıyorsanız kaçırmayın faizi düştü

Masrafsız bu ihtiyaç kredisinin faizinde de düşüş var. Yüzde 1.75 olan eski faiz, yüzde 1.49’a düşüyor. 10 bin TL’yi 5 yıl vadeli çekmek isterseniz taksitleriniz 273 TL oluyor.

Garanti Bankası Masrafsız Kredi: Faiz oranı - % 1,49 - Taksit 273 TL

İlk aylarda düşük taksitli ödeme de yapabilirsiniz

Eğer faizi ne olursa olsun ilk aylarda düşük taksit ödemek istiyorum derseniz Garanti Bankası buna göre de bir ödeme tablosu belirlemiş. 60 aylık kredinin faiz tutarı 1.24. Bu kademeli kredi de ilk 6 ay taksitleriniz 150 TL.

5 bin TL kısa vadede oran değişmedi ama faiz çok cazip!

Dilerseniz 5 bin TL’lik ihtiyaç kredisi oranlarına da bir göz atalım. Garanti Bankası 5 bin TL’lik kredinin faizinde düşüşe gitmemiş ancak mevcut tabloda 5 bin TL’nin12 ay vadeli faiz oranı  yüzde 0.38 gibi avantajlı bir oran.

Eğer ihtiyaç kredisi almayı düşünüyorsanız. Garanti Bankası’nın Haziran ayının son haftasında ki yeni oranlarını kaçırmayın...

Garanti Bankası İndirimli Kredi: Faiz oranı - % 0,38 Masraf 349 TL - Taksit 429 TL

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu
2057 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.