Schengen vizesi alımı da aldıktan sonra beklemesi de bir derttir. Bilirsiniz bir sürü evrak, formalite derken bir de vize randevusu sonrası da vizeyi almak için beklemek gerekir. Fransa işte bu konuda Türk vatandaşlarını da ilgilendiren bir kolaylığa imza attı. Fransa Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşlarının 48 saatte vize almasını kolaylaştıracak işlemleri yılbaşına kadar başlatacağını açıkladı.

48 saatte vize

Böylece Fransa'da işiniz varsa ya da kısa süreli tatile gidecekseniz vizenizi 48 saat yani iki gün içerisinde almaya hak kazanacaksınız. Bu uygulamanın Türkiye'nin de katılacağı Avrupa Futbol Şampiyonası için de geçerli olması en azından o güne kadar sürmesi planlanıyor. Ekspres vize kısa süreli seyahatler, kişisel ve iş seyahatlerini kapsıyor.

 

 

Avrupa Futbol Şampiyonası 25 Haziran'da başlıyor

Bu arada Avrupa Futbol Şampiyonası 2016 yılının yaz ayında 25 Haziran'da Fransa'nın Saint Etienne şehrinde başlıyor. Şampiyona 10 Temmuz'daki final maçıyla son bulacak. Şampiyonayla ilgili yapacağınız seyahat programlarını kolaylaştırmak için sizlere zaman zaman bilgi veren yazılar paylaşacağım.

Fransa'dan ekspres vize müjdesi

Seda Suvat
93 Yazı
Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca kazandığı uzmanlıkla, Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.