Ekonomide üst üste yaşanan önemli gelişmeler sonrası piyasalarda beklenen faizlerin düşüceği söylentisi önümüzdeki aylarda gerçeğe dönüşebilir.

Aslında dönmedolap gibidir. Önce ekonomiyi rahatlatacak haberler gelir, üretim artar, enflasyon düşer, faizlerde indirime gidilir, alım satım artar ve piyasa hareketlenir. Beraberinde iş sahipleri büyüme planları yapar ve çalışan sayısını arttırır. İşsizliğin azalması da piyasadaki hareketlenmeyi kamçılar. Böylesi bir döngü hepimizin hayalini kurduğu, arzuladığı gelişmelerdir.

İçindekiler

Sinyaller yavaş yavaş geliyor

Işte 2012 yazı da bu anlamda Türk ekonomisinde güzel günlerin geleceğinin sinyallerini veriyor. Moodys’in notumuzu yükseltmesi, enflasyon rakamlarının Haziran ayında TÜFE’de % 0,90, ÜFE’de ise % 1,49'a düşmesi ve Merkez Bankası’nın kredi kartı azemi faiz oranlarını aynı bırakması üzerine bankalar da faiz oranlarında ufak tefek indirime gitmeye başladı.. Moody's son olarak yedi büyük Türk bankasının kredi notunu Ba2 seviyesine çıkarttı. Hemen ardından da sanayi üretiminin arttığı açıklandı.

Ardı ardına ekonomiyle ilgili güzel haberler duyuyoruz. Tüm bu gelişmeler yılın ikinci yarısında yani Temmuz ayı ve sonrasında faizlerde düşüş olabileceğinin sinyallerini veriyor. Ev, araba almak isteyenler, şimdiden hayallerinizi kurmaya başlayın. Ekonomideki tüm bu gelişmeler faiz indirimine gidileceğini ve güzel günlerin bizi beklediğini müjdeliyor.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN