Dünyanın en çok kullanılan sessi tercüme şirketi Jibbigo'yu satın alan Facebook, sohbet servislerinde anında tercüme yapılmasını sağlamayı planlıyor. Dünyanın aynı zamanda Türkiye'nin de en popüler sosyal medya sitesi Facebook, yenilik üzerine yenilik yaparak pastadaki payını kaptırmamaya kararlı. Facebook son olarak 25'ten fazla dilde anında sesli tercüme yapabilen Jibbigo şirketini satın aldı.

İçindekiler

25 dilde sesli tercüme yapıyor

İOS ve Android işletim sistemlerinde de kullanılabilen ve mobil uygulaması bulunan Jibbigo, 25 dilde anında sesli tercüme yapılmasını sağlıyor. İngilizceden İspanyolcaya ya da İngilizceden Çinceye sesli tercüme yapabilirsiniz.

Jibbigo uygulaması turistlerin en çok kullandığı ve ziyaret ettiği mobil uygulamaların başında geliyor. Facebook böylesine popular bir şirketi satın alarak, kendi mesajlaşma sisteminde, anlık tercüme hizmetini de kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

Türkçe çeviri yok

Bizim açımızdan tek kötü yanı uygulamada henüz Türkçe çevirinin olmaması. Ancak dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan Türkçe için yakında çalışma yapılacağını da tahmin ediyorum.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar