Sosyal medya devi Facebook, bazı hizmetlerinden ücret almaya başlıyor. Facebook, arkadaş listenizde olmayan bir kişiye mesaj atmak isterseniz 0,59 kuruşluk bir ücret karşılığında mesajı karşıdaki kişinin Gelen Kutusu’na gönderebileceğini belirten bir uyarı yapacak. Kullanıcının bu teklifi kabul etmemesi durumuna mesajı, diğer klasörüne gönderecek.

Facebook’taki diğer klasörü, gelen kutunuza düşmemesi için filtrelenen mesajları ve e-postaları barından bir yer. Bu filtre tercihinizi doğrudan gelen kutunuza gitmesi için değiştirebilirsiniz. Diğer klasörüne gitmek için masajları tıklayın. Mesajlar görünümünün sol üst kısmında diğer kısmı bulunuyor.

 

İçindekiler

Türkiye’de 32 milyon kullanıcısı var

Facebook’un yakında bazı uygulamaları da paralı hala getireceği konuşuluyor. Türkiye’de de oldukça yaygın olan Facebook kullanımında önümüzdeki günlerde bir takım değişikliklere sahne olduğunu göreceğiz. İstatistiklere göre Türkiye’de Facebook kullanımı 32 milyonun üzerinde…

Türk internet trafiğinin %4'ü

TTNET’in Türkiye’deki Facebook kullanımına ilişkin raforuna göre Türk internet trafiğinin %4,07′si tek başına Facebook üzerinde gerçekleşiyor. Bu oran, tüm internet faaliyetlerinin içindeki oranı gösteriyor. Oranlamamızı web trafiğinin içindeki payı üzerine yaparsak (video sitelerini dışarıda tutarak, web browsing kategorisine oranla) Facebook’un web trafiği içindeki payı %12.73′e (4,07/4.07+22,88) yükseliyor. Daha çarpıcı bir yorum, Internette yaklaşık 8 milyar site varken, Facebook tek başına, web trafiğinin yaklaşık %12.73‘ünü sağlıyor.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN