Eylül ayı geldi hala tatile çıkamadım diye üzülmeyin, aslında yaz aylarına göre eylülde tatile çıkmanın ayrıcalıklı yönleri de var. Ya da hala tatile doymayan ve ikinci bir tatile çıkmak isteyenler de vardır. O halde sizlere eylül ayında tatile çıkmanın 6 avantajlı yönünü aktarayım. Fırsatınız varsa deneyin, pişman olmazsınız.

1-Kalabalıktan kurtulursunuz

Eylül ayıyla birlikte tatil bölgeleri de, oteller de sakinleşmeye başlar. Yürümesi de yüzmesi de gezmesi de daha keyifli hale gelecektir. Yazın yoğun sezonda tatil yapanların en büyük şikayeti kalabalıklar. Otelde yemek, plajda şezlong kuyruğuna girmekten bıkanlar için eylül şahane bir seçim. Çocuğunuz varsa okula bir kaç gün geç gitse çok da sorun olmaz, zaten bebekse ve çocuklu değilseniz de gerçekten doğru zaman. Bir küçük hatırlatma bu yıl Kurban Bayramı nedeniyle 10-18 Eylül tarihlerinde kalabalıklarla karşılaşabilirsiniz.

1-Kalabalıktan kurtulursunuz

Ucuz Uçak Bileti Bulun

2-Popüler mekanların aranan müşterisi

Yazın masa bulamayacağınız, rezervasyon bile yapmaktan zorlanacağınız mekanların aranan adamı olmaya ne dersiniz? Üstelik en manzaralı masaya oturarak, denize en yakın şezlongda uzanarak. Yazın kalabalığı azaldığı için mekanların da hakkını verirsiniz. Normal şartlarda rezervasyon bile yapmakta zorlanacağınız, gitseniz bile 'Bu kadar para verdim ilgi alaka kötüydü' diyeceğiniz mekanlar için eylül ayında aranılan müşteri olursunuz. Daha iyi masada oturup, daha iyi ilgi görürsünüz, hatta pazarlık yapma şansınız bile artar. Önemli olan oraya gitmek değil mi? Ağustosta gidip arka masada oturup ilgi ve alakadan dert yanacağınıza, eylülde gidin en güzelini seçin.

2-Popüler mekanların aranan müşterisi

 

3-Sıcaklar rahatsız etmez

Özellikle güneyde tatil yapacaksanız en iyi zamanın eylül ayı olduğunu söyleyebilirim. Eylül ayı mayıs ve haziran aylarına göre daha sıcak geçer. Deniz suyu ısınır, hava sıcaktır ancak yaz ortası gibi sizi kavurmaz. Hem böylelikle güneşin zararlı ışınlarından da kurtulmuş olursunuz.

3-Sıcaklar rahatsız etmez

4-Fiyatlar ucuzlar

Eylül ayında otel fiyatları ucuzlar. Otellerin fiyatta en yüksek olduğu aylar, temmuz ve ağustos aylarıdır. Eylül ayında fiyatlar ucuzlar, özellikle eylülün ilk haftasından sonra yaz ortasında %30'a kadar varan bir indirimle karşılaşabilirsiniz. Sadece otel mi, uçak bileti fiyatları da yoğun yaz sezonu kadar pahalı olmayabilir hele ki biletinizi önceden alırsanız, bu tatil size kesinlikle daha uyguna gelecektir. Hatta Eylül'ün 20'sinden sonra fiyatlar biraz da aşağı iner.

4-Fiyatlar ucuzlar

 

5-Yollar sakinleşir

Hem şehirler arası yollar hem de tatil bölgelerinin trafiği sakinleşir. Örneğin yazın Bodrum İstanbul trafiğini aratmıyor diyenler, eylül'de Turgutreis'ten Türkbükü'ne kadar her yeri rahatlıkla gezebilir. Şehirler arası yollar sakinleşir. Köprüler vapurlar hepsi sakinleşeceği için gideceğiniz yere ulaşmak daha kolay olacaktır. Bazı tatil bölgelerinde yazın kalabalıktan yürüyemediğiniz sahil yolları da sakinleşecektir. 

6-Sonbaharın renkleri

6-Sonbaharın renkleri

Evet eylülde deniz güzel olur havanın aşırı sıcakları biter yollar sakinleşir ya renkler. Sonbaharın o eşsiz güzellikteki renkleri direkt artık kendini hissetirmeye başlar. Doğa bambaşka bol renkli bir cümbüşe bürünür. Bu görsel şöleni kaçırmamak için eylül ayında tatile çıkmak harika bir fikir olabilir.

6-Sonbaharın renkleri