Eylülde tatile çıkmak için 6 neden


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 49

"Eylül ayı geldi hala tatile çıkamadım" diye üzülme! Aslında yaz aylarına göre eylülde tatile çıkmanın ayrıcalıklı yönleri de var. Ya da hala tatile doymayan ve ikinci bir tatile çıkmak isteyenler de vardır. O halde sizlere eylül ayında tatile çıkmanın 6 avantajlı yönünü aktarayım. Fırsatın varsa dene, pişman olmazsın.

1-Kalabalıktan kurtulursun

Eylül ayıyla birlikte tatil bölgeleri ve oteller sakinleşmeye başlar. Yürümesi, yüzmesi ve gezmesi de daha keyifli oluyor. Yazın yoğun sezonda tatil yapanların en büyük şikayeti kalabalıklar. Otelde yemek, plajda şezlong kuyruğuna girmekten bıkanlar için eylül şahane bir seçim. 

1-Kalabalıktan kurtulursun

Ucuz Uçak Bileti Bulun

2-Popüler mekanların aranan müşterisi

Yazın masa bulamayacağın, rezervasyon bile yapmak da zorlanacağın mekanların aranan adamı olmaya ne dersin? Üstelik en güzel masaya oturarak, denize en yakın şezlonga uzanarak... Yazın kalabalığı azaldığı için mekanların da hakkını verebilirsin. Normal şartlarda rezervasyon bile yapmakta zorlanacağın, gittiğinde de 'Bu kadar para verdim ilgi alaka kötüydü' diyeceğin mekanların aranılan müşterisi olursun. Daha iyi masada oturup, daha çok ilgi görürsün, hatta pazarlık yapma şansın bile artar. Önemli olan oraya gitmek değil mi? Ağustos ayında gidip arka masada oturup ilgi ve alakadan dert yanacağına, Eylül'de git en güzel yere otur.

2-Popüler mekanların aranan müşterisi

 

3-Sıcaklar rahatsız etmez

Özellikle güneyde tatil yapacaksan en iyi zamanın eylül ayı olduğunu söyleyebilirim. Eylül ayı, mayıs ve haziran aylarına göre daha sıcak geçer. Deniz suyu ısınır, hava sıcaktır ancak yaz ortası gibi kavurmaz. Hem böylelikle güneşin zararlı ışınlarından da kurtulmuş olursun.

3-Sıcaklar rahatsız etmez

4-Fiyatlar ucuzlar

Otel fiyatlarının en yüksek olduğu aylar, temmuz ve ağustos aylarıdır. Eylül ayında fiyatlar ucuzlar, özellikle eylülün ilk haftasından sonra yaz ortasına göre %30'a kadar varan bir indirimle karşılaşabilirsin. Sadece otel mi, uçak bileti fiyatları da, yoğun yaz sezonu kadar pahalı olmaz, hele ki biletini önceden alırsan, bu tatil size kesinlikle daha uyguna gelecektir. Hatta Eylül'ün 20'sinden sonra fiyatlar biraz da aşağı iner.

4-Fiyatlar ucuzlar

 

5-Yollar sakinleşir

Hem şehirler arası yollar hem de tatil bölgelerinin trafiği sakinleşir. Örneğin "Yazın Bodrum, İstanbul trafiğini aratmıyor" diyenler, eylülde Turgutreis'ten Türkbükü'ne kadar her yeri rahatlıkla gezebilir. Köprüler, vapurlar hepsi sakinleşeceği için gideceğin yere ulaşmak daha kolay olacaktır. Bazı tatil bölgelerinde yazın kalabalıktan yürüyemediğin sahil yolları da boşalır.

6-Sonbaharın renkleri

6-Sonbaharın renkleri

Evet, Eylül'de deniz güzel olur, aşırı sıcaklar biter, yollar sakinleşir ya renkler... Sonbaharın o eşsiz güzellikteki renkleri artık kendini hissetirmeye başlar. Doğa bambaşka bol renkli bir cümbüşe bürünür. Bu görsel şöleni kaçırmamak için eylül ayında tatile çıkmak harika bir fikir olabilir.

6-Sonbaharın renkleri

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2162 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.