Eylül'de denize girilebilecek 6 yer


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
27 Mart 2020 | 936

Artık havalar soğumaya başladı, 'Eylül ayına girdik sıcaklar bitti tatil de gitti' diye düşünmeyin. Güney bence en güzel günlerini yaşıyor. Eylül'de Akdeniz'de Ege'de denizin keyfi ise bir başka güzel oluyor. Sizin için Eylül ayında güzel bir deniz tatili yapabileceğiniz yerlerden öneriler seçtim. İşte benim favorilerim...

Girne

Kıbrıs'ın bence en güzel zamanı Eylül'dür. Çünkü o kızgın sıcaklar artık kendini daha ılıman bir havaya bırakır. Ama deniz suyu hala sıcaktır. Nem azalmıştır ve Ada biraz daha sakin hale bürünmüştür. Girne Kalesi, Bellapalis Manastırı, St Hilarion Kalesi, Batık Gemi Müzesi, Hz. Ömer Müzesi gibi yerler gezilebilir. 1-2 saatlik bir yolculuğu göze alırsanız da adanın ters tarafında en ince ucu olan Karpaz Bölgesi'ne de gidebilirsiniz. Burada deniz şahane.

Girne

Ucuz Uçak Bileti Bulun

Alanya – Side

Antalya'nın en doğu noktaları Alanya ve Side'de denizin en güzel olduğu mevsim Eylül'dür. Buralarda Ekim ayı ortasına kadar rahatça denize girebilirsiniz. Deniz bu dönemlerde daha az dalgalı oluyor sıcaklığı ise tam kıvamında. Alanya'da kale, müze, tersane gibi gezilecek yer çok. Side'de ise antik Side kenti Aspendos gibi yerleri gezebilirsiniz. Side'de konaklamak için Side otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Alanya – Side

Adrasan – Kemer

Kemer'i yazın değil de, Eylül ayında gittiğim zaman çok beğenmiştim. İlçe merkezi biraz daha sakinleşirken denizin tadı daha güzel çıkıyor. Kemer çarşısını gezip teleferikle Tahtalı'ya çıkmayı ihmal etmeyin. Sonra ver elini Adrasan yani Çıralı ya da Olimpos tarafları. Adrasan Koyu'nda şahane bir denize girerken etrafı çam ağaçlarıyla kaplı dağlara karşı yüzmek çok keyifli. Çıralı, Olimpos taraflarında da konaklayabilirsiniz. Adrasan otel seçeneklerini görmek için tıklayın...

Adrasan – Kemer

Datça – Marmaris

Datça'nın ilkbaharı ile sonbaharının keyfine diyecek yok. Deniz zaten şahane Ekim ayı sonlarına kadar da girebiliyorsunuz. Artık hava sıcaklıkları sizi rahatsız etmiyor. Marmaris ve Datça'da gezilecek yer çok. Bozburun, Selimiye, Palamutbükü, Hayıtbükü gibi koylar eski Datça, Can Yücel evi, Marmaris çarşısı gibi pek çok yeri gezebilirsiniz. İşte Datça otelleri...

Datça – Marmaris

Bodrum

Bodrum da artık Eylül ayında sakinleşir ama denizin güzelliği daha da kendisini gösterir. İstanbul'da, Ankara'da bizler hırkaları ceketleri giymeye başlarken, Bodrum'da öğle saatlerinde güneşin altında mis gibi denizin keyfini sürebilirsiniz. Bodrum Kalesini, çarşısını, Yalıkavak ve Turgutreis marinalarını görmeden dönmeyin. Bodrum'da nerede konaklama yapacağına karar vermek için Bodrum otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ayvalık

Ayvalık

Eylül ayında diğer saydığımız yerlere göre nispeten daha soğuk olabilecek tek yer Ayvalık. Biraz daha kuzeyde olduğu için hava sıcaklığına bağlı olarak denize girebiliyorsunuz. Eğer hava güneşliyse deniz suyu zaten sıcak. Şeytan Sofrası, Cunda Adası, eski Rum evleri gibi yerler gezilebilir. Zeytinyağı almadan dönmeyin. Ayvalık otelleri sayfasına göz atabilirsiniz.

Ayvalık

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2184 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorumlar (1)