EN romantik rotalar

Sevgililer Günü bahane, seyahat etmek şahane! Yaklaşan 14 Şubat öncesi romantik destinasyonlara yolculuk etmek istiyorsan sana güzel önerilerim var. Şu sıralar bilet fiyatlarının da uygun olduğu, birbirinden keyifli rotalara göz atmaya ne dersin?

64 TL'den başlayan sömestir fırsatları

18 Ocak Cuma günü milyonlarca öğrenci sömestir tatiline giriyor. 15 günlük tatil için yeni bir yerlere gitmek, tatil yapmak ya da sevdiklerini ziyaret etmek isteyenler vardır. Öyleyse güzel haber. Sömestir tatili için uçak bileti fiyatları oldukça uygun. Örneğin İstanbul Havalimanı'ndan İzmir, Antalya, Gaziantep, Kayseri, Ankara, Adana ve Trabzon gibi şehirler için 64 TL’den başlayan fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ankara'dan dünyanın önemli şehirlerine direkt uçuşlar

Başkent Ankara’dan dünyanın önemli şehirlerine direkt uçabileceğinizi biliyor muydunuz? THY, Ankara’dan önemli şehirlere direkt uçuş seferlerini arttırdı. Buna göre Ankara’dan Paris, Viyana, Frankfurt, Cidde, Medine, Moskova, Londra ve Roma’ya direkt seferler var.

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Kasım ayı sonbaharın büyülü renklerinin ışığı altında romantik yolculuklar yapmak isteyenler için şahane bir zaman. Zaten filmlere bile konu olmuş Kasım aşkları… Dünyadan ve ülkemizden Kasım’da aşk başkadır dedirtecek romantik mekanlara göz atmaya ne dersiniz?

AtlasGlobal Paris’e direkt uçuyor

Yakın zaman önce kurumsal kimliğini yenileyen ve yeni bir isimle yola devam etme kararı alan AtlasGlobal, uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Türkiye ve Avrupa’da yeni rotaları ağına dahil eden Atlas Global ile şimdi İstanbul’dan Paris’e direkt uçabilirsiniz.

Dünyanın ve Avrupa’nın En İyi Seyahat Destinasyonu İstanbul Seçildi

Dünyaca ünlü seyahat sitesi Tripadvisor tarafından kullanıcıları arasında yapılan ankette İstanbul; 2014 yılında Avrupa ve dünyanın en iyi seyahat destinasyonu seçildi. Geçtiğimiz yıl 8.5 milyon turisti ağırlayan İstanbul, ‘Travellers’ Choice 2014’ isimli yarışmada her iki kategoride birden birinciliği kimseye kaptırmadı.

Hangi ülkelere seyahat eden Türkler daha rahat eder?

Yurt dışına seyahat edecekler için gidilecek ülkede yabancılık çekmemek de seyahatin keyfini arttıran etkenlerin başında geliyor. Hangi ülkede rahat ederiz, hangi ülkede yemekleri gönül rahatlığıyla yiyebiliriz, dil bilmeden de gezilebilecek yerler nerelerdir gibi sorularınızı cevaplayacak bir rehber hazırladık.

Paris’te hava durumu

Paris’in ılıman bir iklime sahip olduğu söylenebilir. Şehir Fransa’nın en az yağış alan bölgesi olarak tanınmakla birlikte ansızın yağan yağmurları ile de ünlüdür. Bu sebeple Paris gezisi sırasında yanınıza alacağınız küçük bir şemsiye umulmadık bir anda işinize yarayabilir. Yağışın en az olduğu aylar Mart ve Mayıs ayları arasıdır. Yağış miktarları diğer aylarda ise birbirine yakın seyreder.

Paris’te ulaşım

Paris’te “Charles de Gaulle (Roissy)” ve “Orly” olmak üzere iki ana havaalanı bulunur. Eğer büyük ve bilindik bir havayolu şirketi ile uçuyorsanız büyük ihtimalle Roissy havaalanına, ekonomik uçuşlarla Paris’e geliyorsanız da Orly havaalanına iniş yapacaksınız. Her iki havaalanından da şehir merkezine tren, otobüs, taksi, havaalanı servisi, kiralık araç gibi birçok araç türü ile ulaşabilirsiniz.

Hangi ülkeye hangi mevsimde gidilir?

Dinlenebilmek, keyifli saatler geçirebilmek için bulduğumuz her fırsatı yakalamalı, mevsim fark etmeksizin güzel yerlere gitmeli kesinlikle. Yine de bazı ülkeler bazı mevsimlerde çok daha güzel oluyor. Seyahat tercihlerimi yaparken ilk sorum “bu mevsim nereye gitmeli?” oluyor, sonra oraya göre planlar yapıyorum.