Ankara'dan dünyanın önemli şehirlerine direkt uçuşlar

Başkent Ankara’dan dünyanın önemli şehirlerine direkt uçabileceğinizi biliyor muydunuz? THY, Ankara’dan önemli şehirlere direkt uçuş seferlerini arttırdı. Buna göre Ankara’dan Paris, Viyana, Frankfurt, Cidde, Medine, Moskova, Londra ve Roma’ya direkt seferler var.

Londra’da ulaşım

Londra’da toplam 5 tane havaalanı bulunuyor. Bunların şehir merkezine uzaklıkları ve merkeze ulaşım seçenekleri ise aşağıdaki gibi:

Londra nasıl bir şehirdir?

İngiltere’nin başkenti olan Londra yılın her mevsiminde turistlerin ilgisini çeker. Thames nehrinin ikiye ayırdığı şehir, her yıl iş ya da gezmek için gelen milyonlarca kişiye ev sahipliği yapar.

Londra’da hava durumu

Londra dört mevsim ılıman bir iklime sahiptir ve hava sıcaklığı hiçbir zaman uç noktalara ulaşmaz. İngiltere’nin en ılıman şehridir. Ortalama sıcaklığın 22 derecelerde olduğu yaz aylarında hava sıcaklığı bazen 30 derecelere kadar çıkar. Yaz ayları aynı zamanda nemlidir.

Hangi ülkelere seyahat eden Türkler daha rahat eder?

Yurt dışına seyahat edecekler için gidilecek ülkede yabancılık çekmemek de seyahatin keyfini arttıran etkenlerin başında geliyor. Hangi ülkede rahat ederiz, hangi ülkede yemekleri gönül rahatlığıyla yiyebiliriz, dil bilmeden de gezilebilecek yerler nerelerdir gibi sorularınızı cevaplayacak bir rehber hazırladık.

Yabancı ülkelere ucuz seyahat etmenin yolları nelerdir?

Yabancı ülkelere ucuza seyahat etmek giderek kolaylaşıyor. Karşılaştırma siteleri, interrail, Couchsurfing aracılığıyla daha hesaplı yolculuk yapabilirsiniz. Aşağıda ucuz seyahate dair ipuçlarını sizlerle paylaştım. Yurt dışına seyahat etmeyi gözünüzde büyütmeyin. İsteyin ve planlı programlı hareket edin yeter.

Hangi ülkeye hangi mevsimde gidilir?

Dinlenebilmek, keyifli saatler geçirebilmek için bulduğumuz her fırsatı yakalamalı, mevsim fark etmeksizin güzel yerlere gitmeli kesinlikle. Yine de bazı ülkeler bazı mevsimlerde çok daha güzel oluyor. Seyahat tercihlerimi yaparken ilk sorum “bu mevsim nereye gitmeli?” oluyor, sonra oraya göre planlar yapıyorum.

Turistlere duyurulur!

Hiç turistliğiniz sırasında gizliden de olsa saçmaladığınızı ya da abartılı bir yabancılık veya misafirlik sendromuna tutulup çocuklar gibi şen oldunuz mu? Elbette! Ya da gezdirdiğiniz yabancı/turist arkadaşlarınızdan utandığınız oldu mu? Şöyle bir düşünün; bağıra bağıra konuşmaları, herşeyin fotoğrafını çekmeleri, şehrin hızına yetişemeyen son derece turist ve hafif varlıkları mı sizi rahatsız eden?