64 TL'den başlayan hafta sonu fırsatları

Tatil programlarımızı genelde yaz ayları için yapıyoruz. İzinlerimizin programlamasını da ister istemez buna göre planlıyoruz. Arada hafta sonu kaçamakları yapmak özellikle bahar ayları için harika bir fikir. İşte size 64 TL’den başlayan uçak bileti fiyatlarıyla hafta sonu kaçamak önerilerimiz.

64 TL'den başlayan sömestir fırsatları

18 Ocak Cuma günü milyonlarca öğrenci sömestir tatiline giriyor. 15 günlük tatil için yeni bir yerlere gitmek, tatil yapmak ya da sevdiklerini ziyaret etmek isteyenler vardır. Öyleyse güzel haber. Sömestir tatili için uçak bileti fiyatları oldukça uygun. Örneğin İstanbul Havalimanı'ndan İzmir, Antalya, Gaziantep, Kayseri, Ankara, Adana ve Trabzon gibi şehirler için 64 TL’den başlayan fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz.

64 TL'den başlayan yılbaşı fırsatları

2019’a bol tatilli günlerle merhaba diyoruz. 1 Ocak Salı gününe denk geldiği için pek çok kişi şimdiden pazartesi günü de izin alarak 4 günlük tatil programı yapmaya başladı. Siz hala tatil programı yapmadıysanız bilet fiyatlarına göz atın ve ister ultra lüks bir otel, ister akraba ziyareti ya da dağda kayak keyfi programlayın. İşte uçak biletlerinde 64 TL’den başlayan yılbaşı fırsatları…

Kurban Bayramı için yakın yer önerileri

Kurban Bayramı tatili bu yıl hafta sonuna denk gelince geçtiğimiz yıllardaki gibi uzun tatil yapma fırsatı yakalayamadık. Yine de Cuma gününü de katarsak 5 günlük bir tatil var. Birkaç günü sevdiklerinizle geçirip 1-2 gün kaçamak bir şeyler yapabilirsiniz. Havalar çok da soğumadan 1 gece konaklamalı ya da günübirlik gidebileceğiniz yerler seçtim.

Çeşme seyahat önerileri

Bu yaz kime sorsam ‘Çeşme çok kalabalıktı, çok popülerdi’ sözünü duyuyorum. Çeşme’de üst üste açılan mekanlar, ünlülerin özellikle burayı tercih etmesi, Çeşme’yi hakikaten daha da popüler kıldı. Hal böyle olunca Çeşme’ye gidenlerin sayısında da artış oldu. Gençseniz, etrafınızda ünlüleri görüp arkadaşlarınıza falanca ile tatil yaptım havasını atacaksanız, eğlenceyi hele de plaj partilerini seviyorsanız biraz da her şey dahil otel konseptinden sıkıldıysanız Çeşme tam size göre. Tek handikabı pamuk eller ceplere yani çok para harcayacak olmanız. Bu yüzden tatilini Çeşme’de geçireceklere naçizane önerim şehir için daha küçük otellerde kalın, gezmek için çok paraya ihtiyacınız olacak. İşte gidilecek yerlerinden popüler adreslerine kadar Çeşme tatil önerileri…

En güzel balayı rotaları

Evliliğe ilk adımı attığınız özel günleri, güzel ve romantik bir yerlerde geçirmek herkesin arzusudur. Oteller de balayı çiftlerine süit oda, odaya kahvaltı, yemek içki ikramı gibi güzel jestler yapar ve hatta genelde %10 indirim de uygular. Eğer evlilik hazırlığı içerisindeyseniz ve henüz nereye gideceğinize karar veremediyseniz balayı için önerilerimiz olacak.

Bayram için tatil önerileri

Bayram tatili yaklaşıyor malum tatil 3 gün olunca yakın yerlere kaçmak daha iyi bir fikir gibi geliyor insana. Hafta sonu tatiliyle birleştirip 5 günlük bir kaçamak da yapabilirsiniz. Sizlere bu kez alternatif tatil rotalarını anlatmak istedik. Yakınlarda nerelere gidebilirim diyorsanız, biraz da değişik yerler görmek istiyorsanız önerilerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Bir küçük hatırlatma konaklama sorunu yaşamak istemiyorsanız otel rezervasyonlarınızı şimdiden yapın, bayram tatilinde turistik yerlerin kalabalık olacağını söyleyebiliriz.

Yaz öncesi tatil planları!

Nisan'ı güzel kılan baharın gelişiyle birlikte 23 Nisan'da bizlere bir mola imkanı tanıyacak olması. Yıllık izninizden bir gün alarak, kendinize yaz öncesi bir ödül verebilirsiniz. Şu an uçak biletleri aylar öncesine oranla daha yüksek fiyatlarda olsa bile, son dakika planlarından çok daha karlı olacağınız gerçek. Sezonun açılmasına sayılı bir zaman kalmışken eğer yıllık izin günlerinizi belirleyebiliyorsanız, mutlaka fırsatları karşılaştırmaya ve en iyi fiyatı bulmak üzere kolları sıvamaya girişmenizi tavsiye ederiz. Sizler için 20 Nisan giriş ve 23 Nisan çıkış tarihleriyle üç güzel şehirde otel araması yaptık.

Konut fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor!

Türkiye’de konut fiyatlarındaki yükseliş alışkanlığı hız kesecek gibi görünmüyor. Konut fiyatlarında 2008 yılından sonra talebe bağlı başlayan yükseliş hareketi, inşaat metrekare birim maliyetlerindeki yükselişle devam ediyor. Ancak geçmiş yıllardaki talebe bağlı olan artıştan sonra oluşan fiyatlara göre inşaat maliyetlerindeki artışı kullanan inşaatçılar da, fiyatların yüksek olmasına neden oluyorlar. Konut kredisi faizlerinin yüzde 1’li seviyelerin altına inmesi ile konuta olan yüksek talep, konut fiyatlarını da yükseltmişti. Konut kredi faizlerinde yaşanan yükseliş dalgasının ardından konut fiyatlarının seyri önemli bir hal almıştı. Hatta geçmiş dönemli yazılarımda, konut kredisi faizlerinin cazibesini yitirmemiş olabileceğinden ve konut fiyatlarının iyi araştırılıp analiz edilmesi gerektiğinden bahsetmiştim. Fakat kredilerdeki yaşanan yükselişe rağmen, konut fiyatlarında da yükseliş hareketi dikkat çekiyor. Merkez Bankası tarafından hazırlanan Türkiye Konut Fiyat Endeksi (TKFE)’ye göre konut fiyatları artmaya devam ediyor. Türkiye Konut Fiyat Endeksi (TKFE) 2011 yılının Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0,87, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,34 artış gösterdi.