İstanbul'da sonbaharı en güzel yaşayabileceğin 8 yer

Sonbahar, İstanbul’u tadınca gezebileceğin en güzel aylardan birisi. Kışın zaman zaman soğuk yazın da çok sıcak olabiliyor. Oysa ki sonbaharda hem havalar çok sıcak olmuyor hem de parklar bahçeler muhteşem bir renk cümbüşüne dönüyor. İşte İstanbul’da sonbaharın keyfini en iyi çıkabileceğin adresler...

Netflix'in yeni Osmanlı dizisinde görebileceğimiz yapılar

Netflix’in İstanbul’un Fethi’ni anlatacak yeni Türk dizisi Ottoman Rising’de, Fatih Sultan Mehmet’in yaşadığı Edirne Sarayı’ndan Rumeli Hisarı’na kadar önemli tarihi yapıları görebiliriz.

İstanbul Havalimanı'ndan uygun fiyatlı bilet fırsatı!

Daha önce 29 Ekim ardından da 1 Ocak olarak açıklanan İstanbul yeni havalimanının açılışı, Mart ayına ertelendi. Ancak yeni havalimanından artık pek çok şehre sefer yapılıyor ve uçuşlar Mart ayına kadar da kademeli olarak arttırılacak.

64 TL'den başlayan yılbaşı fırsatları

2019’a bol tatilli günlerle merhaba diyoruz. 1 Ocak Salı gününe denk geldiği için pek çok kişi şimdiden pazartesi günü de izin alarak 4 günlük tatil programı yapmaya başladı. Siz hala tatil programı yapmadıysanız bilet fiyatlarına göz atın ve ister ultra lüks bir otel, ister akraba ziyareti ya da dağda kayak keyfi programlayın. İşte uçak biletlerinde 64 TL’den başlayan yılbaşı fırsatları…

İstanbul Havalimanı'ndan Adana ve Trabzon'a seferler başladı

29 Ekim’de açılan İstanbul Havalimanı sefer sayılarını yavaş yavaş attırıyor. Antalya, İzmir, Ankara yurt dışında ise Kıbrıs ve Bakü’ye uçulan yeni havalimanından artık Trabzon ve Adana’ya da seferler başladı.

Kasım'da aşk başkadır dedirten romantik yerler

Kasım ayı sonbaharın büyülü renklerinin ışığı altında romantik yolculuklar yapmak isteyenler için şahane bir zaman. Zaten filmlere bile konu olmuş Kasım aşkları… Dünyadan ve ülkemizden Kasım’da aşk başkadır dedirtecek romantik mekanlara göz atmaya ne dersiniz?

İstanbul'un 7 tepesinde görmen gereken 7 yer

Sık sık duymuşsunuzdur ‘Yedi tepeli şehir İstanbul’ tanımlamalarını. Dünyanın en güzel, en mistik en kozmopolit şehirlerinden biri olan İstanbul, gerçekten de sur içinde kalan 7 tepe üzerinde kurulmuş. Şimdilerde nüfusu 20 milyona yaklaşsa da, sınırları artık komşu illerle birleşse de, bu özel şehrin kurulduğu 7 tepeyi ve bu 7 tepenin hikayelerini öğrenmek ister misin?

İstanbul'dan nereye kaç saatte uçulur?

İstanbul'dan artık dünyanın neredeyse bütün önemli şehirlerine direkt uçuşlar var. Son yıllarda gerek THY gerekse diğer Türk havayolu şirketleri de uçuş rotalarını arttırıyor. Bazı şehirlere 14 saati aşkın uçuşlar da olabiliyor. Peki, İstanbul'dan hangi ülkelere kaç saatte uçuyoruz sorusunun yanıtını merak ediyor musunuz?

Sonbaharda İstanbul'da gidilebilecek mekanlar

İstanbul her mevsimi başka güzel, geze geze bitiremeyeceğiniz muhteşem şehir… Tarihi yer derseniz yüzlerce, müze isterseniz onlarca, doğal güzellik ararsanız yine onlarca mekan bulabileceğiniz bu şahane şehirde, kış gelmeden sonbaharın keyfini sürebileceğiniz yerleri sıralamak istedim… İstanbul’un tek bir handikabı var trafik. Trafik saatlerine göre bir düzenleme yaparak, pastırma sıcaklarını da kaçırmadan İstanbul turu yapmaya ne dersiniz?

Dünyanın ve Avrupa’nın En İyi Seyahat Destinasyonu İstanbul Seçildi

Dünyaca ünlü seyahat sitesi Tripadvisor tarafından kullanıcıları arasında yapılan ankette İstanbul; 2014 yılında Avrupa ve dünyanın en iyi seyahat destinasyonu seçildi. Geçtiğimiz yıl 8.5 milyon turisti ağırlayan İstanbul, ‘Travellers’ Choice 2014’ isimli yarışmada her iki kategoride birden birinciliği kimseye kaptırmadı.