Türkiye’nin efsane lezzetlere sahip gurme destinasyonları

Yemek için yaşamak mı yoksa yaşamak için yemek mi bilmem ama yemek için gezmek aşırı iyi fikir. Ne şanslıyız ki ülkemiz mutfak konusunda bir cennet.

Bursa’da hafta sonu kaçamağı için 5 neden

Anadolu’nun tarihi şehri Bursa, yüzyıllara tanıklık eden görkemli yapıları ve doğal güzellikleriyle her zaman görülmeye değer! Büyük şehirlere yakın konumuyla özellikle kısa süreli hafta sonu tatilleri için ideal rotalardan olan Bursa’ya gelmek için sayısız neden arasından 5’ini seçtik.

29 Ekim için yakın yer önerileri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili Çarşamba günü yani hafta ortasına denk gelince günübirlik seyahat programları öne çıktı. Genelde havaların hep sıcak olduğu 29 Ekim’de, günübirlik bir şeyler yapmak isterseniz güzel önerilerimiz var. Tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken yerlere bir göz atmaya ne dersiniz?

Türkiye'deki ilginç festivaller

İspanya, İtalya gibi ülkelerde çok popüler festivaller ama ancak ülkemizde de bamyadan, yumurtaya, karpuzdan, turşuya kadar çok ilginç festivaller olduğunu biliyor muydunuz? Genelde o yörede yetişen ürünlere yönelik festivaller yapılıyor. İşte bölge bölge ilginç festivaller listesi.

Dağda Kış Festivali zamanı

Sömestr tatili yaklaştı, gençler için eğlence ve aktivite dolu günler başlıyor. Kayak merkezlerinde bu dönemde eğlenceli festivaller düzenleniyor. Bu konuda en büyük organizasyon Uludağ’da gerçekleşecek. Uludağ, 19 Ocak – 13 Şubat tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük kış festivali Arçelik WinterFest’e ev sahipliği yapacak. Bu festival kapsamında yarışmalar, partiler ve ünlü sanatçıların konserleri de olacak. Hande Yener, Gülşen, Ozan Doğulu, Hadise, Soner Sarıkabadayı ve Serdar Ortaç bu tarihler arasında Uludağ’daki festivalde konser verecek.

Türkiye'deki kaplıca otelleri

Türkiye dünyanın sayılı kaplıca merkezlerinden biridir. Çağlar boyu insanoğlu kaplıcaların şifasına inanmış ve tedavi yöntemlerinden biri olarak kullanmış. Ülkemizde bulundurduğu kaynak su miktarı ve otel işletmeleriyle Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biridir. Sıcaklıkları 20-110 derece arasında çok sayıda kaplıca merkezi vardır. Bu merkezlerin bazılarında 5 yıldızlı bazılarında kamu işletmesi vs. bulunur. Bu hafta sizlere Türkiye’nin belli başlı kaplıca merkezlerini anlatacağım.

Türkiye'deki kayak merkezleri

Kayakseverlerin dört gözle beklediği kış mevsimi geldi. Her ne kadar bu yıl kar yağışı beklenenin altında olsa da kayak merkezleri, özellikle hafta sonları dolmaya başladı. Sömestr tatilinde ise hem kalabalık artacak hem de fiyatlar. Eğer öğrenci değilseniz kayak merkezlerine, bu dönemin dışında gitmenizi öneririm. Kayak yapmak isteyenler için Türkiye’deki kayak merkezlerini araştırdık. İşte otelleri, konaklama seçenekleri, liftleri ve telesiyej imkanlarıyla Türkiye'nin önde gelen kayak merkezleri...