Plana uyun: Borç transferi ya da ihtiyaç kredisi farketmez!

Plana uyun: Borç transferi ya da ihtiyaç kredisi farketmez!

Bankaların trendlerini izlerken bir dönem çokça konuştuğumuz konuları da bir kenara bıraktığımızı farkediyoruz. Örneğin 2011'in son ayları ve Ocak civarında bankaların kredi iştahlarındaki düşüşü konuşur olmuştuk. Bu dönemde 12 aylık 5.000 TL krediler yükselmişti. Mart'ın son iş günü itibarıyla baktığımızda ise, kredi onayların ve vade sürelerinin esnediğini, faiz oranlarınınsa gerilediğini gördük. Bankaların aldığı önlemler doğrultusunda hayatımızda yükselen ve gözden yiten kavramları bir hatırlayalım. Borç yapılandırma - borç transferi gibi kampanyalar bir süredir gündemde değil. Borç transferi bizim de sıklıkla bahsettiğimiz kredi / kredi kartı borçlarınızın büyüdüğünü hissettiğiniz anda camı kırıp alarma bastığınız bir kredi ürünü. Borç transferi yapmaya karar verdiğinizde tüm borçlarınızı bir noktada toplamak, aynı faize maruz kalmak ve takibe düşmekten korunmak gibi avantajlar kazanırsınız. Başvuruda bulunduğunuz banka, ilgili hesapları inceler ve bu hesaplara gönderilmesi gereken tutar ederinde size kredi çıkarır ve bu para sizin elinize değmeden bankalar arasında değiş tokuş edilir. Siz borçlu olduğunuz hesapları kapatır, kredinizi aldığınız bankaya eşit taksitler halinde borcunuzu ödemeye başlarsınız.

Bu kampanyalar kaçmaz!

Bu kampanyalar kaçmaz!

Garanti Bankası’nda 5000TL’ye yalnızca 500 TL öde! Garanti Bankası’nın “Düşük Taksitli Kredi” ürünü kısa vadede acil ihtiyaçlar için 5000 TL ve 12 aya kadar cazip fırsatlar sunuyor. 5000 TL ve 12 ayda bu kredinin faiz ve masraf maliyeti 528 TL. Aylık taksitleri ise 435 TL. Bu krediye başvurmak için tıklayın Kredi kart borçlarını Citibank Axess’e devret, yeni bir hayata başla! Borç transferi ile diğer tüm kartlarınızda birikmiş borçlarınızı Citibank Axess’ devredin, 36 aya varan ve %1.19’luk düşük faiz imkânından yararlanın. Örneğin 5 bin TL borcunuz için 24 ay vadede ayda 250 TL ödeyin. Size tesis edilecek kart limitinizin %75’ine kadar borç transferi imkânınız bulunuyor. 4bin TL ve üzeri için servis ücreti 125 TL! Citibank Axess kredi kartına başvurmak için tıklayın Ayda 3 TL fazla öde internette hızın iki kat artsın!

Yeni yılda cesareti artıracak 5 karar!

Yeni yılda cesareti artıracak 5 karar!

Aralık ayını verimli kullanmak, yeni bir yıla taze kararlar ve yenilenmiş bir ruhla çıkmak istiyorsak, çevremizi bir susturup kendimize kulak vermek gerek! Bunu yaparken yalnız olmak zorunda da değilsiniz, Enuygun.com finansal kararlarınızda yanınızda! Uzman görüşleri ve kendi deneyimlerimizden derlediğimiz kişisel finans reçetelerimizi sizlere sunmak ve birlikte düşünmek; yeni yıla girerken hedefleri belirlemek istiyoruz!

Bütçeni şimdi planla, 2012’de uygula

Bütçeni şimdi planla, 2012’de uygula

Yılsonu, bütçe planlamasına başlamanın tam zamanı! 2011’in sonu yaklaşırken muhasebeciler yılsonu hesaplarını tutturabilme, yöneticiler ise 2012 hedeflerini belirleme telaşında! Peki, sizin muhasebe kayıtlarınız ya da bütçe hedefleriniz ne durumda?

Kartınızı keserek, kart iptali yapamazsınız

Kartınızı keserek, kart iptali yapamazsınız

Kredi kartı almanın, ek kart çıkarmanın kolaylığına karşılık, kredi kartı iptali o kadar da kolay değil. Kredi kartı iptal işlemini kolaylaştırmak için size bir kaç önemli ipucu vermek istedik;

7 adımda kredi kartınıza kimin patron olduğunu gösterin!

7 adımda kredi kartınıza kimin patron olduğunu gösterin!

Her ay sadece minimum borcu ödemek, harcamaya devam etmek, gerekirse limit aşmak, hatta bir başka banka kredi kartıyla yola devam etmek… Ta ki borçlar yönetilemez hale gelene dek! “Siz mi kredi kartını, kredi kartı mı sizi yönetiyor?” çoktan karışık bir hale gelmiştir. Kredi kart kullanım alışkanlıklarından vazgeçmek kolay değil ama imkânsız hiç değil! 7 adımda siz de kredi kartınıza kimin patron olduğunu gösterin:

Kredim reddedildi ne yapmalıyım?

Kredim reddedildi ne yapmalıyım?

 <br />Karşılaştırma sitesi Enuygun.com, kredisi reddedilenlerin neler yapabileceği konusunda ipuçları veriyor!<br />Kredi ya da kredi kartı başvurusu onaylanmayan kişilerin bunun nedenini ve neler yapılabileceğini merak ettiğini belirten Enuygun.com Baş Analisti Betül Sungurlu “Bazen eksik ya da yanlış bilgi nedeniyle onaylanabilecek bir kredi olumsuz sonuçlanabiliyor. Bazen de süreç tam anlaşılamadığından reddedilmek şaşkınlık ya da kızgınlık yaratıyor.  Oysa bankaların kredi onay sürecinde nasıl düşündüklerini bilmek, anlamak; bankadan kredi alabilmenin ilk aşamasını oluşturuyor’ dedi. <br />Bankaların kredi politikalarında farklılıklar bulunduğuna da dikkat çeken Sungurlu “www.enuygun.com’a onaylanmayan kredilere dair çok sayıda soru geliyor. Bu sebeple yapılabilecekler konusunda bilgi vermek istedik” dedi.<br /> 

Bankadan neden kredi alamıyorum?

Bankadan neden kredi alamıyorum?

Kredi ya da kredi kartı başvurusu onaylanmayanlar bunun nedenini merak ediyor. Bazen eksik ya da yanlış bilgi nedeniyle onaylanabilecek bir kredi olumsuz sonuçlanabiliyor. Bazen de süreç tam anlaşılamadığından reddedilmek şaşkınlık ya da kızgınlık yaratıyor.  Oysa bankaların kredi onay sürecinde nasıl düşündüklerini bilmek, anlamak; bankadan kredi alabilmenin ilk aşamasını oluşturuyor. İlk olarak bankaların kar amaçlı birer ticari kurum olduğunu, kurumun sürekliliği için de basiretli bir tacir gibi davranmak zorunda olduğunu kabul etmekle başlayabilir ve konuyu duygusallıktan uzaklaştırabiliriz. Banka ve başvuru sahibi arasındaki kredi ilişkisi aslında tamamen ticari bir ilişkidir, her iki tarafında menfaati söz konusudur. Bu yaklaşımı benimsemek, kredi almak isteyenler için sonuca yönelik davranışlar geliştirmek için önemli bir adımdır.

Türk insanının 6 bin 800 TL’ye ihtiyacı var

Türk insanının 6 bin 800 TL’ye ihtiyacı var

Enuygun.com, ülkemiz insanının kredi ihtiyacına yönelik kapsamlı bir analiz gerçekleştirdi.<br />Ocak – Mart 2010 döneminde Enuygun.com üzerinde gerçekleştirilen 450.000 ihtiyaç kredisi incelemesinin ortaya koyduğu verilere göre, 30.000 TL’nin altındaki kredi arayışında ortalama tutar 6.800 TL oldu. Enuygun.com verilerine göre talep edilen ortalama vade ise 24 ay olarak dikkat çekiyor. Enuygun.com’un analizine göre Türk insanının bankalardan talep ettiği ortalama ihtiyaç kredisi miktarı 6.800 TL.

2011’de finansal kontrolü elinize alın!

2011’de finansal kontrolü elinize alın!

Her yeni yıl yeni bir başlangıç! Bu yıl kendiniz için bir iyilik yapın ve kendi kendinizin finans danışmanı olun. Enuygun.com ile bu şimdi çok daha kolay! Karşılaştırın, sizin için en uygununu kendiniz seçin! Borçlarınızı en avantajlı seçeneklerle yeniden yapılandırın, tasarruf edin, kazançlı çıkın. Daha da önemlisi; başkalarına danışmaya gerek duymadan finansal kontrolünüzü elinize alın! Neler yapabilirsiniz;

x