Harika bir tatil için gidebileceğin Ramazan Bayramı otelleri

9 gün boyunca yılın tüm yorgunluğunu atıp yaza güzel bir başlangıç yapmak kadar keyiflisi de olamaz herhalde. Böyle 9 günlük uzun tatillerde yurt dışı seyahatleri ya da koy koy gezmeli kıyı tatilleri düzenlenebilir tabii ama otelden çıkmadan her şey dahil konseptte otel tatili de kafa dinleyebileceğin bir seçenek. Ben de otel tatili yapmak istersen tercih edebileceğin otelleri listeledim.

Yabancı ünlülerin Türkiye’de tercih ettiği yerler

Ben de Bella Hadid’in Kapadokya’da neler yaptığını takip ederken daha önce ülkemize gelen yabancı ünlülerin hangi şehirleri tercih ettiğini, nerelerde tatil yaptığını merak ettim. Bahar geldi, 9 günlük bayram tatili de yaklaşıyor. Tatil planlarına henüz karar veremeyenlere yabancı ünlüler yol göstersin bu sefer diye düşündüm.

Korkusuzca Planlayabileceğin 5 Yaz Rotası

Aylar öncesinden planladığın tatil planların bir anda suya düşerse diye korkmana gerek yok! Enuygun, ansızın gelen haberler için koruma kalkanı geliştirdi.

Artı ve eksileriyle Bodrum, Çeşme

Yaz tatili için Türkiye’nin en popüler iki yeri Çeşme ve Bodrum. Kendi içinde fanatikleri bile oluştu. Yani ille de Çeşme ya da Bodrum diyenler olduğu kadar, bu yıl hangisine gideceğine karar veremeyenler de var. Ünlülerin, sosyetenin takipçisi olanlar ve pek tabii instagram ve facebook gibi sosyal medya sitelerine girebilmek için telefonunu elinden düşürmeyenler de ister istemez Çeşme ve Bodrum’a gitmek istiyor. Bir araştırma yapıp yaşı 18 ile 50 yaş arası kime sorsanız, pek çok kişi sanırım tatilini bu iki yerde geçirmek ister. Sizce hangisi? Artı ve eksileriyle Çeşme ve Bodrum’u anlatalım kararı siz verin.

Bodrum'da mutlaka yapmanız gereken 10 şey

Bodrum sadece denizi ve güneşiyle değil, mimarisiyle, havasıyla, hiç dinmeyen esintisiyle hatta yöreye özgü pembe renkli begonvil çiçekleriyle de ünlü Türkiye'nin en popüler tatil yörelerinden birisi. Adına şarkılar bestelenmiş bu tatil cennetinde yapacak o kadar çok şey var ki? Hele ki yazın.. Halikarnas sevdalısı biri olarak gündüzü ayrı gecesi de ayrı güzel Bodrum'da mutlaka görmeniz gereken 10 yeri sıralamak istedim.

Bodrum-Çeşme yeme içme tüyoları

Yazın en popüler tatil yerleri Bodrum, Çeşme ve Alaçatı’da malum deniz, güneş ve beach partiler popüler. Peki ya denizden acıkan karnınızı doyurmak için öneriler istiyor musunuz? Öncelikle şunu söyleyeyim plajlarda yeme içme çok pahalı, Hem de bir o kadar lezzetsiz. Yani 20 30 TL verdiğiniz hamburgerin köftesi kötü, ekmeği bayat çıkabiliyor. Mümkünse çok aç karnınıza plaja gitmeyin. Bir lahmacun ve ayrana 64 TL vermeden önce düşünün Güne iyi bir kahvaltı ederek başlayın.

Bu yaz nereye gitmeli?

Yaz tatilini Antalya, Bodrum, Çeşme, Marmaris ya da Fethiye gibi tatil beldelerinden hangisinde geçirsem diye kararsızsanız bu satırlardan ayrılmayın. Türkiye’nin belli başlı turistik noktalarını artı ve eksileriyle değerlendirdik. Üstelik bu yıl 27-30 Temmuz ile 3-7 Ekim tarihleri arasındaki bayram tatillerini birleştirerek daha uzun bir tatile de çıkabilirsiniz.

Çocuk ile tatile gidilebilecek 6 yer

Ailece güzel bir tatili hak ettiniz. Eşinizle ve çocuklarınızla konforlu bir tatil için uygun bir tatil beldesi ve otel bulmanın zorluğunu biliyoruz. Hem aile olmanın rahatlığını yaşayabileceğiniz hem de ucuz ve kaliteli bir tatil geçirebileceğiniz yerleri sizin için seçtik. Yabancı turistler gibi indirimli ödeyip aile boyu tam tatil yapmanın püf noktası ise; erken rezervasyon.

Hangi ülkeye hangi mevsimde gidilir?

Dinlenebilmek, keyifli saatler geçirebilmek için bulduğumuz her fırsatı yakalamalı, mevsim fark etmeksizin güzel yerlere gitmeli kesinlikle. Yine de bazı ülkeler bazı mevsimlerde çok daha güzel oluyor. Seyahat tercihlerimi yaparken ilk sorum “bu mevsim nereye gitmeli?” oluyor, sonra oraya göre planlar yapıyorum.

Arkadaşlarla gidilebilecek tatil mekanları

Aslında arkadaş tatilinde gidilecek yerden çok, kiminle gideceğiniz sorusu en önemlisidir. Kafa dengi bir arkadaşla gidilmeyen tatil, dünyanın en güzel ve en konforlu yeri de olsa çekilmez. Derler ya ‘Bir insanı tanımak istiyorsanız onunla mutlaka tatile çıkmalısınız’ diye. Evet tatil sonrası arkadaşınızla ya ilişkinizi sona erdirir ya da daha derin bir bağ kurabilirsiniz. Siz yine de Ağustos ya da Eylül aylarında arkadaşlarınızla tatile çıkmayı planlıyorsanız işte size tatil yörelerinden öneriler….

x