Eğlencenin doruklarına çıkacağın lunaparklar

Çocukken en heyecanlı şey lunaparka gitmekti. Bu yazıda da dünyadaki en eğlenceli ve en meşhur lunaparkları anlattım. Yazıyı okuduktan sonra içindeki çocuğu durduramayacaksın eminim.

Türk turistlerin Avrupa'da en rahat ettiği 7 yer

Türkler, özellikle de gezmeyi seven Türkler genel olarak komşu ülkelerde ya da Akdeniz çanağı içerisindeki ülkelerde daha rahat seyahat ettiğini vurgular. Bu hafta sizlere Türklerin Avrupa’da en rahat ettiği şehirleri ve bu yerlerin avantajlı yönlerini anlatacağım.

Türk turistler Avrupa seyahatine hangi mevsim çıkabilir?

Kışları genelde soğuk geçen Avrupa seyahatine çıkmak için en uygun zaman bahar aylarıdır. Ancak yine de seyahat edeceğiniz ülkeye göre mevsimsel farlılıklar oluşabilir. Bunun için sizlere en çok turist çeken şehirlere yönelik bir seyahat planlaması yapmak istiyorum.

Barcelona‘da ulaşım

Barcelona’da, “Barcelona International”, “Girona” ve “Reus” olmak üzere üç havaalanı bulunuyor. Barcelona International, merkeze en yakın olanı! Merkeze uzak olan Girona ve Reus’a ise uygun fiyatlı uçak bileti bulma imkânınız çok daha fazla. Ancak eğer amacınız şehir merkezini ziyaret etmek ise şehre ulaşmak için ödeyeceğiniz ilave ücretleri de değerlendirmenizde fayda var.

Barselona’da hava durumu

Barselona yaz aylarının sıcak, kış aylarının ise ılık geçtiği tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Atlantik’ten gelen batı rüzgârları görülür. Düşük nem oranından dolayı yaz sıcakları çok rahatsız edici değildir. Kış aylarında da nazik bir soğuğu vardır. Sıcaklık mevsimlere göre değişiklik gösterse de ılıman ikliminden dolayı hemen hemen her mevsim ziyarete uygundur.

Barselona nasıl bir şehirdir?

İberya’nın kuzeydoğu kıyısında yer alarak Akdeniz’de ayrıcalıklı bir konuma sahip olan Barselona, İspanya’nın hem alan hem de nüfus bakımından ikinci büyük şehridir. Barselona ayrıca İspanya’yı oluşturan 17 özerk topluluktan biri olan Katalonya’nın da başkentidir.

Turistlere duyurulur!

Hiç turistliğiniz sırasında gizliden de olsa saçmaladığınızı ya da abartılı bir yabancılık veya misafirlik sendromuna tutulup çocuklar gibi şen oldunuz mu? Elbette! Ya da gezdirdiğiniz yabancı/turist arkadaşlarınızdan utandığınız oldu mu? Şöyle bir düşünün; bağıra bağıra konuşmaları, herşeyin fotoğrafını çekmeleri, şehrin hızına yetişemeyen son derece turist ve hafif varlıkları mı sizi rahatsız eden?