Seyahat ederken güzelleş, iyileş

Özellikle yorulduğumuz zamanlarda hayalini kurarız ya güzel bir masaj, spa ve havuz keyfi, aslında kendimizi şımartan bu tür küçük tatiller hiç de öyle ulaşılamayacak uzaklıklarda değil. Her bir köşesinden kaplıca ve şifalı suların fışkırdığı ülkemizde, her bütçeye uygun sağlık tatili yapılabilecek yerler var.

Ankara'dan Bakü ve Tiflis'e yeni seferler

Başkent Ankara’dan dünyanın pek çok şehrine uçuşlarda artış yaşanıyor. Türk Hava Yolları Ankara’dan Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e uçarken, Pegasus da yine başkentten Bakü’ye sefer koyduğunu açıkladı.

64 TL'den başlayan sömestir fırsatları

18 Ocak Cuma günü milyonlarca öğrenci sömestir tatiline giriyor. 15 günlük tatil için yeni bir yerlere gitmek, tatil yapmak ya da sevdiklerini ziyaret etmek isteyenler vardır. Öyleyse güzel haber. Sömestir tatili için uçak bileti fiyatları oldukça uygun. Örneğin İstanbul Havalimanı'ndan İzmir, Antalya, Gaziantep, Kayseri, Ankara, Adana ve Trabzon gibi şehirler için 64 TL’den başlayan fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ankara'dan dünyanın önemli şehirlerine direkt uçuşlar

Başkent Ankara’dan dünyanın önemli şehirlerine direkt uçabileceğinizi biliyor muydunuz? THY, Ankara’dan önemli şehirlere direkt uçuş seferlerini arttırdı. Buna göre Ankara’dan Paris, Viyana, Frankfurt, Cidde, Medine, Moskova, Londra ve Roma’ya direkt seferler var.

Atatürk'ün izini taşıyan yerler

Onu saygı ve minnetle anıyoruz... Dünya görüşü, vizyonu, bize bıraktıkları, Atatürk'ü liderler arasında farklı bir yere oturtuyor. Mustafa Kemal'in milli mücadeleye başladığı 101. yılında farklı bir program yapıp, Atatürk'ün bir dönemler yaşadığı yerleri ziyaret etmeye ne dersin?

Sonbaharın güzel rotası: Safranbolu - Amasra turu

Şu sıralar şöyle hafta sonu kaçamağı yapmayı planlayan biriyseniz ve İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli gibi illerde de oturuyorsanız hemen yolculuk planları yapmaya başlayın. Safranbolu ve Amasra, sonbaharı tüm keyfiyle yaşayabileceğiniz kaçış noktaları olacaktır. Arabanıza binin Safranbolu, İstanbul’a 410 km uzaklıkta ve arabayla 5 saat mesafede bir yer. Ankara’ya daha da yakın. Sabah erken saatlerde otomobilinize binerek Bolu ve Karabük üzerinden Safranbolu’ya varabilirsiniz.

Türkiye'deki ilginç festivaller

İspanya, İtalya gibi ülkelerde çok popüler festivaller ama ancak ülkemizde de bamyadan, yumurtaya, karpuzdan, turşuya kadar çok ilginç festivaller olduğunu biliyor muydunuz? Genelde o yörede yetişen ürünlere yönelik festivaller yapılıyor. İşte bölge bölge ilginç festivaller listesi.

Konutların metrekare birim fiyatı 106 TL arttı.

Merkez Bankası da bundan sonra konut fiyat endeksi yayınlayarak Türkiye genelindeki konut fiyatları değişimini mercek altına alacak ve iki ayrı endeks yayınlayacak. Birisi Türkiye genelini temsil eden “Türkiye Konut Fiyat Endeksi”, diğeri ise yapım yılı 1 seneyi geçmemiş konutların fiyatlarını temsil eden “Türkiye Yeni Konutlar Fiyat Endeksi”. Endeks hesaplanırken bireysel konut kredisi başvuruları sırasında oluşan ekspertiz değerlemeleri esas alınıyor. Yani konut fiyatı verileri bankalardan geliyor. Kredi verilsin verilmesin, bu süreçte değerlemesi yapılan tüm konutlar bu endekste yer alıyor. Endeks, yeterli veri geldiği hesaplanan 26 ilde oluşan konut fiyatları üzerinden hesaplanıyor.