Tatilini ucuza getirmek isteyenler acele edin… Beşinci yılını dolduran erken rezervasyon kampanyası başladı. Kampanya kapsamında yüzde 40’ı bulan indirimlerin olması bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Turistik Otelciler İşletmeciler Yatırımcılar Birliği (TUROB) işbirliğiyle düzenlenen erken rezervasyon kampanyasının startını verdi. Kampanyadan 2,5 milyon kişinin yararlanması bekleniyor.

Avrupa’da erken rezervasyon oranı yüzde 40

Bu yıl beşinci senesini dolduracak erken rezervasyon kampanyasıyla otellerin yurtiçine ayırdığı payın % 15’te yüzde 25’e çıkması hedefleniyor. Yurtdışında çok yaygın olan ve yavaş yavaş Türkiye’de de oturmaya başlayan erken rezarvasyon sisteminde Avrupa’da oran yüzde 40’ın üstünde.

Uçak biletinizi de erken alın

Erken rezervasyon yapanların uçak bileti konusunda da erken davranmalarını tavsiye ederiz. Öyle ki uçak biletini şimdiden almamanız durumunda tatiliniz kadar parayı uçak biletine yatırmak durumunda kalabilirsiniz. Bu yüzden enuygun uçak bileti sayfalarına da göz gezdirerek gideceğiniz yer için şimdiden bilet almanızı tavsiye ederiz.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.