Enuygun.com üzerinden kredi başvurusu nasıl yapılır

nihanbayram

Enuygun.com üzerinden nasıl kolayca kredi başvurusu yapılacağını öğrenmek istiyorsanız bu galeriye mutlaka göz gezdirin.

Kredi türünü seçin

Kredi türünü seçin

Türkiye’de bankaların ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi oranlarını ve masraflarını aynı anda görebileceğiniz karşılaştırabileceğiniz en büyük sitesi olan Enuygun.com üzerinden kredi başvurusu yapmak çok kolay. Öncelikle kullanmak istediğiniz kredi türünü belirleyiniz. Eğer ihtiyaç kredisi kullanmak isterseniz ihtiyaç kredisi sayfasına giriniz.

Tüm bankaların kredilerini listeleyin

Tüm bankaların kredilerini listeleyin

Kredi başlığı altındaki ihtiyaç kredisi sayfasında tüm bankaların kredi oranlarını ve güncel kampanyalarını bulabilirsiniz. İlk bölümde bizlerin sizler için seçtiği avantajlı kredi kampanyaları bulunur. Siz tüm bankaların kredi kampanyalarına göz atmak isterseniz, tüm banka kredi kampanyalarının listelendiği diğer banka kredilerine de bakabilirsiniz.

Hesaplama yapın

Hesaplama yapın

Aradığınız kredi tutarı ve vadesine göre hesaplama ve karşılaştırma yapmak için önce çekmek istediğiniz kredi miktarını belirleyin. Yukarıdaki Çekmek istediğiniz kredi miktarı kutusuna kredi tutarını girin. Altta ise vade aralığını sorar. Sonra da enuygun krediyi bul butonunu tıklayın. Karşınıza bankaların faiz oranlarını, taksit tutarlarını ve toplam geri ödemelerini gösteren bir liste çıkacaktır.

Detayları inceleyin

Detayları inceleyin

Kredinin dosya ve sigorta masrafı gibi ayrıntıları kredi detayını tıklayarak veya soru işaretinin üzerine mouse ile gelerek görebilirsiniz. Kredinin detayını girdikten sonra başvuru yapmanız için kırmızı renkli KREDİYE BAŞVUR kutucuğunu tıklamanız yeterli.

İletişim bilgilerinizi doldurun

İletişim bilgilerinizi doldurun

Karşınıza Adınız soyadınız ve e-posta adresinizi soracak bir kullanıcı iletişim bilgilerinin alındığı sayfa gelir. Bunları doldurduğunuzda istediğiniz krediye bankaya gitmeden başvurmak üzere seçtiğiniz bankanın web sitesine yönlendirilirsiniz. Banka sayfasındaki formu tamamladığınızda kredi başvurunuzu yapmış olursunuz. Bazı bankalarda ilgili Bankanın sayfasına yönlendirme yapılmadan da başvuru tamamlanabilir. Ekran yönlendirmelerden kolayca takip ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Tebrikler! Kredi başvurunuz alındı

Tebrikler! Kredi başvurunuz alındı

Birkaç dakika içerisinde Banka tarafında başvuru sırasında verdiğiniz cep telefonuna gelecek ön onayla birlikte o bankanın Türkiye’nin her yerindeki istediğiniz şubesine giderek kredinizi kullanabilirsiniz. Böylece banka banka dolaşmadan 1-2 dakikalık bir işlemle hem bütün bankaların kredi koşullarını görebilir ve karşılaştırarak en avantajlı krediyi bulabilirsiniz hem de şubeye gitmeden başvuruda bulunabilir ve belki aynı gün belki ertesi sabah kredinizi kullanmış olabilirsiniz.

Diğer bankalara da başvurabilirsiniz

Diğer bankalara da başvurabilirsiniz

Eğer krediyi kullanabileceğinize dair olumlu bir ön onay gelmezse aynı bankaya bir kez daha başvuru yapmayın. Ancak bankaların kredi politikaları değişiklik gösterebileceğinden yani bir bankadan ret alan kişi farklı bankadan kredi kullanabileceğinden farklı bir bankaya daha başvuru yapabilirsiniz. Eğer farklı bankada kredi başvurunuzu ret ederse 3. bir bankaya başvuru yapsanız da aynı ret cevabını almanız yüksek olasılıktır. Geliriniz artmadan ya da mevcut borçlarınız azalmadan tekrar başvuru yapmayın ve bankalara olan ödemelerinizi düzenli yapın.

Konut kredisi hesaplayın

Konut kredisi hesaplayın

Konut kredisi kullanmak isterseniz de önce Konut kredisi sayfasına girmeniz yeterli ekran sizin kolayca başvurunuzu tamamlamanız için sizi yönlendirecek. Karşınıza çıkacak ekrana önce almak istediğiniz evin değerini, altına da almak istediğiniz kredi miktarını girin. Sonra da vade aralığını girip Enuygun krediyi bul yazılı butonu tıklayın. Bu adımda bir seçim yapacaksınız isterseniz gelen pop up sayfada iletişim bilgilerinizi girerek bankaların Konut kredisi detaylarını sizinle paylaşmaları ve sorularınızı cevaplamaları için sizi aramasını isteyebilirsiniz. Ya da bankaların Konut kredisi detaylarını görmek için karşınıza açılan pop up sayfanın alt tarafından yer alan “Hayır teşekkür ederim kredi detayını görmek istiyorum” yazısını tıklayıp kredi karşılaştırma sonuçlarını listeleyerek kredi ayrıntılarına bakabilirsiniz.

Konut kredisini inceleyip, başvurun

Konut kredisini inceleyip, başvurun

Eğer tercih ettiğiniz veya tüm detaylarını görmek istediğiniz bir kredi varsa yine o kredinin kredi detayı linkini tıklayarak kredinin masraflarıyla beraber ayrıntılarını, geri ödeme planı örneğini görebilir ve dilerseniz yine Kırmızı renkli KREDİYE BAŞVUR butonunu tıklayarak başvurunuzu seçtiğiniz bankaya gönderebilirsiniz.

İletişim formunu doldurun

İletişim formunu doldurun

Yine bankanın size ulaşabilmesi için adınız soyadınız, e-posta adresinizi, cep numaranızı ve TC kimlik numaranızı girerek başvurabilirsiniz. Bu bilgilere ek olarak bankaya iletmek istediğiniz meslek, hane halkı geliri, medeni durumunuz gibi bilgiler varsa bu alanları da doldurabilirsiniz. Bu alanlar zorun değildir. Bu bilgilerin ilk bölümünü doldurduğunuzda kredi talebiniz ilgili banka ve bankaya yönlendirilir, bununla birlikte Konut kredisinde kesin başvuru için banka ile yapacağınız görüşme sonrasında kesin başvuru için bankanın şubesine gitmeniz ve alacağınız konut ile ilgili detayları paylaşmanız gerekir. Enuygun.com’dan yapacağınız ön başvuru sizin en avantajlı krediye ulaşmanızı sağlar. Konut kredilerinde ihtiyaç kredilerinden farklı olarak gün içerisinde banka yetkilileri sizleri arayarak bilgilendirecektir. Bu bilgilendirme sonrası krediye başvurmaya devam etmek istersiniz sizi şubeye davet edeceklerdir. Konut kredisi kullanımı ekspertiz ve diğer işlemlerin tamamlanması sürecine bağlı olarak 1 veya 2 hafta içinde tamamlanıyor.

Taşıt kredilerine de başvurabilirsiniz

Taşıt kredilerine de başvurabilirsiniz

Taşıt kredisi başvurusu yapmak istediğinizde önce taşıt kredisi seçimini yapın. Açılan sayfada tüm bankaların hem yeni araç hem ikinci el taşıt kredisi faiz oranlarını bulacaksınız. Almak istediğiniz kredi miktarını ve vadesini seçip kullanacağınız kredinin tipini yani yeni araç veya ikinci el araç seçimini yaparak enuygun krediyi bulu tıklayın. Tüm bankaların taşıt kredisi seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz. Yanında Başvur yazan banklara doğrudan başvuru yapabilirsiniz. Kredi detayına batığınızda kredi ile ilgili bilgilerin tamamına ve geri ödeme planı örneğine ulaşabilirsiniz. Başvurmak istediğiniz de gelen pop up sayfada ad, soyadı, TC kimlik numarası ve iletişim bilgilerinizi doldurduğunuzda kredi talebiniz ilgili bankaya yönlendirilir ve banka yetkilisi sizi aynı gün arayarak sorularınızı cevaplar krediyi kullanabilmeniz için yardımcı olur.

Kişisel bilgilerinizi koruyoruz!

Kişisel bilgilerinizi koruyoruz!

Hemen belirtelim Enuygun.com üzerinden yapılan başvurularda kişisel bilgileriniz kesinlikte başkalarıyla paylaşılmaz.

nihanbayram
Nihan Bayram
523 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar