%0,59’dan başlayan en popüler ihtiyaç kredileri

mugekanbay
İçindekiler

Size kredi alım eğilimlerini gösterebilmek amacıyla en çok tercih edilen kredilerimizi ve özelliklerini sıralamak istedik. İhtiyaç kredileri pek çoğumuz için bazen kısa vade ödemelerle borç transferi gerçekleştirdiğimiz bazen de daha uzun vade kullanarak daha büyük ihtiyaçları beklemeksizin karşılamak üzere edindiğimiz borçlar. Kredi kullanırken dikkat edilmesi gereken noktaları pek çok yazımızda belirttik.

Bunları şöyle bir hatırlarsak, vade süresi, ödeyeceğiniz aylık tutar, alacağınız toplam kredi oranı ve MDFO (masraflar dahil faiz oranı),sigorta ücretleri ve vergiler gibi detayları haiz olmak önemli. Bunlar teknik detaylar bir de kendi durumunuzu dikkate alarak, aldığınız kredinin bir sorunla karşılaştığınızda (işten çıkarılma vb.)en az iki aylık ödemesini yapabileceğiniz bir birikiminiz olması sizi rahat ettirecektir. Ödeme gücünüz ve koşullarınızı dikkate alarak tabi eklenen faizi de hesap ederek en ideal ödeme planını bankadan önce siz de bütçenizde belirlemelisiniz.

Enuygun.com verileri ile derlediğimiz sorgumuz neticesinde, en çok incelenen ihtiyaç kredilerini sizlere tanıtmak istedik. Dönemsel ihtiyaç ve daha orta vadeli ihtiyaçları karşılamak üzere arşatırıldığını düşündüğümüz ürünler 5000 ve 10bin TL civarı için alınan krediler. Bu krediler ve detayları aşağıdaki gibi:

5000TL ve altı kredilerde en çok tercih edilen

Garanti Bayramlık kredi

Faiz oranı 0,59 olan bu kredide, maksimum kredi tutarı 5 bin TL ve kredi süresi 12 ay

İş Bankası Geleneksel Bayram kredisi

Faiz oranı % 0,70 olan bu kredide, maksimum kredi tutarı 5 bin TL ve kredi süresi 12 ay

10.000TL ve üzeri kredilerde en çok tercih edilen

Garanti Bonus Hediyeli Kredi

Faiz oranı %0,99 olan bu kredide maksimum kredi tutarı 10 bin TL ve kredi süresi de 24 ay

Citibank Enuygun’a özel Kampanya

Faiz oranı % 1,29 olan bu kredide maksimum kredi tutarı10 bin TL ve kredi süresi de 36 ay

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar