Sürekli yeni yerler görmek, yılın farklı aylarında gözlerini farklı bir şehirde hatta ülkede açmak, tek bir yerde bir evde yaşamaktansa dünyanın her yerini evin gibi hissetmek birçoğumuzu çok heyecanlandıran bir fikir.  Bazılarımız bir gün her şeyi geride bırakabilmeyi, bir uçak bileti alabilmeyi ve yollara düşerek bir gezgin olmayı hayal ediyor olsa da maddi imkanlar ya da başka şartlar buna çoğu zaman el vermeyebiliyor. Bugün hazırladığım içerikte içinde bir gün gezgin olup dünyayı gezme isteği yatan kişiler için bunu başarabilmiş ünlü kişilere yer verdim. Hazırsan Hollywood’dan ünlü bir çiftle dünyayı gezen ünlüler içeriğimize başlayalım.

İçindekiler

Catherine Zeta-Jones ve Michael Douglas

Catherine Zeta Jones ve Michael Douglas evliliklerinin 20.yılı olan 2020 yılında dünya turuna çıktılar. Turlarına Afrika ile başlayan çift gezileri kapsamında İstanbul’a da geldi ve Balat’ta vakit geçirip Boğaz’a açıldı. Hatta özel izinle Ayasofya’yı da Saffet Emre Tonguç eşliğinde gezdiler. Bu tur esnasında ikiliye çocukları da eşlik etti.

Dünya turlarının yanı sıra Catherine Zeta-Jones ve Michael Douglas yaz tatillerinde de dünyanın farklı ülkelerini ziyaret etmeyi seven ünlü oyuncular. Çift daha geçen yıl yaz tatilinde İbiza’dayken, önceki yıllarda ise tatillerini Meksika’da yapmışlardı.

Adam Sandler

Adam Sandler de dünyayı gezen ünlüler listemde yer almayı hak eden kişilerden biri. Özellikle Sandler’ın çektiği filmler sayesinde gezmesi oldukça ilgi çekici. Örnek verecek olursak Sandler, bugüne dek Just Go With It filmiyle Hawai’ye, Blended filmiyle Güney Afrika’ya, Murder Mystery filmiyle ise İtalya ve diğer Avrupa ülkelerine gitti.

Tabii bunlar Sandler’ın yalnızca filmleri aracılığıyla gezdiği yerler. Filmler dışında da Sandler dünyayı gezmeyi seven bir ünlü.

Jack Whitehall

Netflix’teki popüler seyahat programlarından “Travels With My Father”ın sunucusu ünlü komedyen Jack Whitehall de dünyayı gezen ünlülerden. Whitehall, özellikle program kapsamında babasıyla birbirinden farklı ülkeleri gezdi. Whitehall ve babasının bugüne dek gezdikleri ülkeler arasında Bangkok, Kamboçya, Vietnam, Almanya, Romanya, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, İskoçya ve çok daha fazlası var.

Babasıyla arasındaki fikir uyuşmazlıkları sayesinde mizahi bir akışa sahip olan bu program eğer ki farklı ülkeleri keşfetmek istersen favori seyahat programlarından biri olacak.

Rihanna

Tıpkı Adam Sandler’ın filmleri sayesinde gezmesi gibi dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna da konserleri ve güzellik markası sayesinde dünyanın farklı yerlerini gezmiş ünlülerden. Barbadoslu şarkıcının örneğin 2013 yılında çıktığı turne o kadar kapsamlı ki, dünyanın farklı ülkelerinden şehirleri bu turne sayesinde görmüş. Şöyle ki Rihanna turne kapsamında Amerika’da 28 şehir, Avrupa’da 34 şehir ve Uzak Doğu’da toplamda 16 şehirde konser vererek bu şehirleri keşfetti.

Tabii Rihanna turneler haricinde de sürekli gezen bir ünlü. Tatilleri için farklı ülkeleri tercih eden şarkıcı, bugüne dek ABD’nin eyaleti Hawai’de, Yunanistan’da, İtalya’da, Türkiye’de ve daha birçok ülkede yaz tatili yaptı.

Julia Roberts

Yalnızca tek filmiyle 3 ülke ve 2 kıtayı gezen Julia Roberts da listemize girmeyi hak eden bir diğer ünlü. Şöyle ki Roberts 2010 yılında vizyona giren ve başrolleri Javier Bardem ile paylaştığı Eat, Pray, Love filmi ile birlikte Hindistan, Bali ve İtalya’yı gezdi. Filmin yemekle ilgili olan kısmı İtalya’da geçerken, Roberts Hindistan’da bol bol dua ediyor ve son olarak Bali’de Bardem’in canlandırdığı karaktere aşık oluyor. Tabii, Roberts’ın dünyanın farklı ülkelerini gezmesi yalnızca bu filmden de ibaret değil.

Meksika, Avustralya, Notting Hills filmleri çekiminde de bulunduğu İngiltere ve çok daha fazlası Roberts’ın bugüne dek gezdiği yerlerden.

Burcu Biricik- Emre Yetkin

Dünyaca ünlü kişilerden bahsettikten sonra sıra ülkemiz topraklarında yaşayan ve dünyayı gezen ünlülerde. 2016 yılında Emre Yetkin ile evlenen Burcu Biricik de eşiyle birlikte bu listede mutlaka yer alması gerekenlerden. Bali’deki balayı tatilleriyle, birlikte gezmekten ne kadar keyif aldıklarını gözler önüne seren çift bugüne dek Vietnam, İtalya, Endonezya, Japonya, Hırvatistan, Filipinler ve Danimarka gibi pek çok ülkeyi birlikte keşfetti.

Çift, Biricik’in dizi ya da film çekimlerinin olmadığı dönemlerde birlikte yeni yerler keşfetmeye devam ediyor. Diğer zamanlarda ise Yetkin yalnız başına seyahat ediyor. Daha önce verdiği bir röportaja göre Burcu Biricik’in seyahat etmek istediği yerler arasında Avustralya var.

Acun Ilıcalı

Ülkemizin en büyük televizyoncularından Acun Ilıcalı geçmişte yaptığı programlardan Acun Firarda ile dünyayı gezmiş ünlülerimizden. Amerika Birleşik Devletleri, Fildişi Sahili, İspanya, İngiltere, Burkina Faso, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Barbados, Arjantin, Güney Afrika, Endonezya, Şeyseller, Malta, Yunanistan, Hindistan, Rusya, Finlandiya, İtalya, Meksika, Ukrayna ve daha birçok ülke Ilıcalı’nın sunduğu program kapsamında gezdiği yerlerden.

Acun Firarda bitmiş olsa da Acun Ilıcalı, bugünlerde hem Survivor programını sunduğu için hem de seyahat amaçlı farklı ülkeleri gezmeye devam ediyor.

Ayhan Sicimoğlu

Müzisyen, gezgin, Tv programcısı, radyocu ve iş adamı kavramlarının hepsiyle tanımlanabilecek Ayhan Sicimoğlu, gezi-kültür içerikli programları sayesinde dünyayı gezmiş kişilerden. İngilizce, Fransızca, Portekizce, İtalyanca ve İspanyolca dillerini konuşabilen Sicimoğlu’nun gezdiği ülkelerin sayısı oldukça fazla. Malta, İspanya, Fransa, Küba, Amerika Birleşik Devletleri, Tayland, Japonya ve Vietnam Sicimoğlu’nun yolunun kesiştiği ülkelerden yalnızca birkaçı. Dünyayı gezen ünlüler listesinde kendine yer bulmuş Sicimoğlu ile ilgili dikkat çeken bir diğer bilgi de MFÖ’nün “Peki Peki Anladık” şarkısının Sicimoğlu için yazılmış olması.

Elvin Levinler- Bülent Kocamanoğlu

İlk olarak 2011 yılında Alemin Kralı dizisinde rol almış oyuncu Elvin Levinler, 2016 yılında iç mimar Bülent Kocamanoğlu ile hayatını birleştirdi ve çift o tarihten beri sürekli farklı ülkelere gidiyor. Çiftin gördükleri yerler arasında Norveç, Laponya, İtalya, Portekiz, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün ve Güney Afrika gibi birçok yer var.

Çift bazı dönemlerde Londra’da yaşıyor.


busraguzeller
Büşra Güzeller
125 Yazı
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olan yazar, yazı yazma tutkusunu oldukça erken keşfetti. Ortaokul yıllarından beri farklı türlerde yazılar kaleme aldı ve üniversiteden mezun olduktan sonra ajanslarda metin yazarı ve içerik editörü olarak rol aldı. Uzun süre çalıştığı bir ajansta seyahat alanında yazmaktan çok keyif aldığını keşfetti ve en keyif aldığı alanda daha çok üretmek için Enuygun ekibine katıldı. Büşra yazı yazmayı, köpeğiyle vakit geçirmeyi, okumayı ve yol filmlerini izlemeyi çok seviyor.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 25 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar