Dünyada her yıl şehirler birçok kategoride birbirleriyle kıyaslanıyorlarlar. Bunladan biri de ister tatil ister iş amacıyla olsun bir şehre gitmek için mutlaka göz önünde bulundurulması gereken faktörlerden olan güvenlik. Hem yüksek suç oranı hem de güvenlik önemlerinin yetersizliğ ile adından söz ettiren dünyanın en tehlikeli şehirleri hangileri dersiniz?

Bağdat

Bağdat

Irak'ın başkenti Bağdat yakın zamanda yaşanan savaşın izlerini halen taşıyor. Şehirde özellikle son yıllarda alınan önlemler sayesinde genel olarak sakin bir atmosfer bulunsa da yine de zaman zaman güvenlik önemlerinin yetersiz kaldığı bir ortam hakim.

Uçak Bileti

Kabil

Kabil

Afganistan'ın başkenti Kabil de güvenlik açısından dünyada tehlikeli olarak anılan bir diğer yer. Şehir ve çevresinde zaman zaman terör eylemleri yaşanabiliyor ve bu durum özellikle yabancılar için tehdit oluşturabiliyor.

Mogadişu

Mogadişu

Adı genellikle deniz korsanları ile birlikte anılan Somali'nin başkenti Mogadilu da dünya üzerinde bulunan en tehlikeli şehirlerden. Kentte zxaman zaman yaşanan olaylara karşı rehberle birlikte yolculuk etmenizde yarar var.

Rio de Janerio

Rio de Janerio

Brezilya'nın muhteşem kumsalları ile ünlü kenti Rİo De Janerio, bu güzelliğin yanında birçok farklı tehlike potansiyelini de beraberinde taşıyor. Rio'nun özellikle sahil kesiminden uzakta bulunan mahallelerinde dolaşırken yankesicilik olaylarına karşı dikkatli olmalı, yanınızda yerel bir rehber olmadan otelinizden fazla uzaklaşmamalısınız.

Karakas

Karakas

Venezuela'nın başkenti Karakas güzellik yarışmaları ve bu yarışmaların yarattığı sektörle bilinen bir kent olsa da özellikle gece geç saatlerde dolaşırken dikkatli olunması gereken bir yer.

Medellin

Medellin

Kolombiya'nın kuzeybatısında bulunan Medellin kenti bulunduğu konum nedeniyle genellikle yasadışı olaylarla adı anılan bir yer. Kenti ziyaret etmeniz gerekirse dolaşırken yanınızda olası kontrollere karşı pasarportunuzu da bulundurmanızda yarar var.

Johannesburg

Johannesburg

Güney Afrika'nın en çok ziyaretçi çeken kentlerinden birisi olan Johannesburg aynı zamanda özellikle akşam geç saatlerde tehlikeli olabilen ara sokaklarıyla ünlü. Burada en sık görülen suçlardan birisi de yankesicilik. Gece geç saatte dolaşmak isterseniz kalabalık ve güvenli yerleri tercih ederek daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
397 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN