Oteller hem üllemizde hem de dünyanın herhangi bir yerinde tatile çıktığımız zaman konaklamak için ilk tercih ettiğimiz yerler. Peki, bu defa klasik bir oda yerine buzdan bir otelde veya gölün tam ortasına inşa edilen bir odada kalmak kulağa nasıl geliyor?

Hotel Kakslautanen

Hotel Kakslautanen
Finlandiya'da bulunan bu otel Eskimo yaşamını birebir denemek isteyenler için adeta bulunmaz bir fırsat sunuyor. İglo tarzında inşa edilen odalardan yılın bazı dönemlerinde kuzey ışıklarının muhteşem manzarasını da izlemek mümkün.

Utter Inn

Utter Inn

İsveç'te bulunan oteli diğerlerinden ayıran şey Malaren Gölü'nün tam ortasına inşa edilmiş olması. Otele sahilden teknelerle ulaşılıyor ve doğal olarak tamamı göl manzaralı.

Otel

Magic Mountain

Magic Mountain

Şili'nin ormanlarla çevrili bölgelerinden birinde inşa edilen bu oteli ilk kez görenler şaşkınlığını gizleyemiyor. Bunun nedeni ise otelin tıpkı bir yanardağa benzemesi. Asma bir köprüden geçerek ulaşılan otelin iç dekorasyonu da en az dışı kadar ilginç.

Hobbit Motel

Hobbit Motel

Özellikle Yüzüklerin Efendisi hayranlarının ilgisini çeken bu otel neredeyse bir hobbit evinin aynısı. Bu haliyle film setinden fırlamış gibi görünen otelde kalmak filmin kahramanlarından biri gibi hissetmenizi sağlayabilir.

Dog Bark Park Inn

Dog Bark Park Inn

Büyük bir köpek şeklinde inşa edilen odalarda kalmak sizin için ne kadar cezbedici olur bilemiyoruz ama buraya özellikle küçük çocuklar bayılıyor! Amerika Birleşik Devletleri'nde inşa edilen otelde tek seferde sadece birkaç kişi kalabilse de özellikle çocuklarına sürpriz yapmak isteyen anne babalar burayı tercih ediyor.

Loisaba Wilderness

Loisaba Wilderness

Afrika'da çevresi aslan, zebra ve kaplan gibi vahşi hayvanlarla dolu bir otelde kalmaya ne dersiiniz? Üstelik açık havada! İlk anda kulağa gerçek dışı gibi gelen bu otelde konaklamak Kenya'nın doğal yaşamını iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayacak.

Costa Verde

Costa Verde

Uçakları sever misiniz? Yanıtı evet olanlar için muhteşem bir seçenek olan bu otel ise Kosta Rika'nın dünyaca ünlü yağmur ormanlarından birinde ziyarçilerini ağırlıyor. Boeing tipi eski bir uçak olan otelde kalırsanız fazla uzak olmayan okyausu da görebilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
397 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN