Dünyanın en güzel çiçekli sokakları

nihanbayram

Yeşilin hayatımız için önemini anlatmaya başlarsak sanırım günlerce sadece bundan bahsetmemiz gerekecek. Ne yazık ki şehirlerin binalardan oluşan gri yapısı ve alış veriş merkezleri ile bu yeşil gitgide bizlerden uzaklaşıyor. Bu galeride sizler için şehir ve yeşilin buluştuğu yolları sıraladık. Şehir hayatının tam ortasında çiçekler ve ağaçlar ile bezenmiş yollar, kente biraz olsun hayat katıyor.

Bonn

Bonn

Almanya’daki bu sokak sakura ağaçları ile süslenmiş. Özellikle ilkbahar aylarında bu ünlü sokakta yürümenizi tavsiye ederiz. Pembe çiçeklerle hoş bir görüntü sergiliyor.

Uçak Bileti

Rua Goncalo de Carvalho

Rua Goncalo de Carvalho

Brezilya’da bulunan bu sokak, büyük ağaçlardan oluşuyor. Yolun sağında ve solunda ağaçlar olması, yolun bir tünel görünümüne sahip olmasını sağlıyor. Yukarıdan bakıldığında ise gri şehre yeşil bir çizgi çekilmiş gibi.

Lombard Sokağı

Lombard Sokağı

Virajlı ve yokuş görünmesine bakmayın. San Francisco’daki bu yol dünyanın en güzel yollarından biri. Adeta çiçekler ve yeşile bitkiler tarafından fethedilmiş.

Alsace Sokağı

Alsace Sokağı

Fransa’da bulunan bu güzel sokakta hem binaların mimarisi hem de çiçeklerle bezenmiş olması gerçekten göze hoş geliyor.

Cobblestone Sokağı

Cobblestone Sokağı

Paris’in zaten parklarla birleşmiş yeşille iç içe bir yapısı var ve sokakları da destansı denilebilecek güzellikte. Cobblestone ise çiçeklerle süslenmiş hoş bir sokak.

Umbria

Umbria

İtalya’nın bu güzel kentindeki bu sokakta rengarenk çiçeklerle evlerin önlerini süslemişler. Bir kısmı taştan yapılmış bu evler ve çiçeklerle dolu olan bu sokakta, yürümekle yorulmaz insan.

Şikago

Şikago

Ana cadde olunca çiçeklerden uzak olması gerekmiyor ya. Amerika’nın bu güzel caddesi de ilkbahar aylarında çiçeklerle süsleniyor. O koskoca gökdelenlerin arasında şehre bir canlılık katıyor.


nihanbayram
Nihan Bayram
397 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN