Dünyanın en güzel 5 şehir plajı


Tuğba Hacıbayramoğlu
10 Aralık 2019 | 100

Göz alabildiğine uzanan ince kumlar ve mavinin her tonunu gözler önüne seren muhteşem bir deniz... Bu ikili genellikle büyük şehirlerden uzak bölgelerde bulunur gibi gelse de bazı yerlerde şehrin tam kalbinde karşınıza çıkabilir. Dünyanın en güzel şehir plajlarını nerede görebilirsiniz?

1- Copacabana Plajı – Rio de Janeiro

Brezilya'nın adı dünyaca ünlü karnavalı ile birlikte anılan şehri Rio De Janeiro'da bulunan Copacabana Plajı şehre gelen gezginlerin mutlaka görmek istedikleri yerler arasında. Rio'nun bir diğer ünlü plajı Ipanema ile birlikte her yıl Brezilya içinden ve dışından çok sayıda gezgini buluşturan plajda sörf yapanları, yüzenleri ve dalış yapanları görebilirsiniz. Yılbaşı döneminde gelirseniz de yeni yılı sıcak havada denize girerek karşılamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Copacabana Plajı'nda deniz ve güneş keyfi için şehre en uygun seferleri karşılaştırın.

2- Waikiki Plajı – Honolulu

Hawaii'nin uçsuz bucaksız kumsallarından en bilineni olan Waikiki ise gezginlere yine başkentten ayrılmadan denizin tadını çıkarma fırsatı sunuyor. Waikiki Plajı'nda güneşlenirken adanın meşhur kokteyllerinden biri ile serinleyebilirsiniz. Hawaii aynı zamanda sörf ve diğer su sporları için de tam bir cennet. Daha önceden deneyiminiz olmasa bile burada öğrenip yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Honolulu'ya uçmak isteyenler, en uygun seferler burada!

2- Waikiki Plajı – Honolulu

3- Güney Plajı – Miami

Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami şehri deninde hemen herkesin aklına ilk olarak deniz, kum ve güneş üçlüsü gelir. Burası gerçekten de denizle ve plajlarda düzenlenen eğlenceli partilerle yaşayan bir şehir. South Beach yani Güney Plajı ise hiç şüphesiz Miami'nin en popüler noktalarından biri. Bölgede bulunan alışveriş merkezlerinde dolaşabilir, restoranlarda yemek yiyebilir veya partilerde eğlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehre gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler iseMiami'de gezilecek yerler galerimizde.

3- Güney Plajı – Miami

4- Bondi Plajı – Sidney

Biraz daha uzaklaşmak hatta dünyanın öbür ucu sayılabilecek bir yere doğru uzanmak isterseniz Avustralya'nın tarihi kıyı şehri Sidney'e yolunuzu düşürebilirsiniz. Sidney görülecek yerler ve yapılacak şeyler konusunda son derece zengin bir şehir ancak burada kesinlikle yapılması gereken bir şey varsa o da Bondi Plajı'nın geniş kumsallarında yayılıp denize girmek. Bondi Plajı'nın bir diğer özelliği ise farklı bir yarımkürede yer alaması sayesinde bizim gibi kuzeyde yaşayanlar için kışın denize girme fırsatı sunması. Yakın zamanda Sidney'e uçmayı planlıyorsanız hemen tıklayın ve şehre en uygun uçuşlara göz atın!

5- Barceloneta Plajı – Barselona

5- Barceloneta Plajı – Barselona

Gaudi'nin eserleri ve nefis İspanyol tapasları ile ünlü Barselona'da şehir merkezinden ayrılmadan denize girmenin keyfini sürebilirsiniz. Bunun için şehirde rotanızı çevirebileceğiniz en doğru yer ise Barceloneta Plajı. Özellikle yaz aylarında iğne atsanız yere düşmeyecek kadar kalabalık olan plaj yılın diğer dönemlerinde sahilde yürüyüş yapmak veya dalgaların sesini dinlemek için ideal. Plajda tüm gün denizi tadını çıkardıktan sonra ühlü La Rambla Caddesi'nde bir tur atabilirsiniz. Barselona'ya geldiğinizde mutlaka yapmanız gerekenler, yeme içme önerileri ve şehirle ilgili işinize yarayacak ipuçları içinseBarseleona şehir rehberimize göz atmayı unutmayın.

5- Barceloneta Plajı – Barselona

Tuğba Hacıbayramoğlu
2217 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.