Ayrıcalıklı hizmetler ve deneyimler söz konusu olduğunda dünya üzerinde sınır tanımayan birçok otel ve tesis var. Bunlardan bazıları ise son yıllarda gitgide daha fazla popüler olmaya başlayan özel ada üzerine kurulan tesisler. İster okyanusun ortasında tropik bir adada isterseniz de tarihi bir Avrupa şehrinde olun özel ada üzerine kurulmuş tesislerde kalabilirsiniz. Özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği bu yerler arasında en iyileri hangileri dersiniz?

Club Med Villas de Finolhu

Maldivler’de bulunan bu muhteşem tesis sadece otel müşterileri için ayrılan özel bir ada üzerinde bulunuyor. Bu sayede kalabalık ve karmaşadan uzaklaşabilir, tatilinizi son derece rahat bir atmosferde tamamlayabilirsiniz. Yoga ve şnorkelle dalış gibi farklı aktiviteler de sunan otelin kıyısından mavinin her tonunu barındıran okyanusa dalabilirsiniz. Balayı tatili için de favori destinasyonlardan olan Maldivler’e uçak biletlerini karşılaştırmak için hemen tıklayın.

Tagomago Adası

İspanya’nın dünyaca ünlü tatil cenneti İbiza yakınlarında bulunan bu adada sadece sevdiklerinizle birlikte tatil yapabilirsiniz. Adada bulunan ve haftalık olarak kiralanabilen villanın kıyısında benzersiz bir denizin yanında yüzme havuzu da var.

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

San Clemente Palace Kempinski

İtalya’nın gondollarla ünlü şehri Venedik’te bulunan özel bir ada üzerine kurulan otel San Marco meydanına sadece birkaç dakika uzaklıkta olsa da misafirlerine tamamen ayrı bir yerdeymiş izlenimi veriyor. Kanalları ve gondolları ile ünlü Venedik’te turlamak isteyenler için Venedik uçak bileti fırsatları burada! Şehirde kalabileceğiniz otellere deVenedik otelleri sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

Melody Key

Florida Keys’te bulunan bu özel tesis yemyeşil bir adanın tam ortasına yerleşmiş durumda. Bu sayede ziyaretçilerine adeta denizin üzerinde kalıyormuş izlenimi veriyor. Adada şnorkelle dalış ve sörf gibi çok sayıda su sporunu da yapmak mümkün.

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

Parrot Cay by COMO

Yeryüzünün cennet köşelerinden biri olarak bilinen Turks and Caicos Adaları’nda bulunan Parrot Cay by COMO’da ise başka bir dünyaya doğru serüven dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Doğrudan plaja inebileceğiniz villaların bulunduğu adada özel olarak her bir villa için ayrılan havuzlar da var. Üstelik Turks and Caicos Adaları’na kısa süreli seyahatler için vize almanıza gerek yok.

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

Fregate Island Private

Dünyanın en ünlü tropik cennetlerinden biri olan Seyşeller’de bulunan bu otelde de sadece müşterilere ayrılan özel adanın keyfini çıkarabilir, bölgeye özgü binlerce kuş ve bitki türünü görebilirsiniz.

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

At Zaya Nurai

Dünyanın en hızlı gelişen şehirlerinin başında gelen Dubai’de yer alan adanın üzerinde inşa edilen otelin öne çıkan özellikleri arasında villaların hemen önünde bulunan havuzlar ve özel plaj geliyor. Tesiste neredeyse yılın tamamında denize girmek mümkün. Aynı zamanda dünyanın en yüksek binasına da sahip Dubai’de görülmesi gereken diğer yerler galerimizde. Bu kış Dubai’de sıcak güneşin tadını çıkarmak isteyenler, hemen Dubai uçak biletlerini karşılaştırmaya başlayabilirsiniz.

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

 

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.