Dünyadan görmeniz gereken 5 muhteşem plaj


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 16

Görülmeye değer muhteşem güzelliklerle dolu dünyamız deniz, kum ve güneş üçlüsünden vazgeçemeyenlerin mutlaka keyif yapması gereken benzersiz plajlarla çevrili. Tayland, Küba, ABD ve ülkemizden hayranlık uyandıran plajları turlamaya hazır olun.

1- Playa Paraiso – Küba

Adı gibi cennetten bir köşeyi andıran Playa Paraiso Küba'nın egzotik sahilleri boyunca uzanıyor. Turkuaz mavisi bir deniz, beyaz kumsallar ve ağaçların altındaki gölge alanlarla burası hiç şüphesiz yeryüzünün en güzel yerlerinden. Üstelik buraya yakın zaman içinde değişime uğrayacağı tahmin edilen Küba'nın renkli yaşamını görmek için de gelebilirsiniz. Küba'nın başkenti Havana'ya uçarak sıcak kumlarla buluşmak isterseniz uçak bileti fırsatları burada.

1- Playa Paraiso – Küba

Ucuz Uçak Bileti Bulun

2- Ölüdeniz – Fethiye

Muhteşem plajlar ve koylar denince ilk akla gelen seçeneklerden bazıları için fazla uzaklara gitmenize gerek yok. Bu yaz rotanızı yurdumuzun en sakin ve huzurlu tatil yerlerinden Fethiye'ye çevirerek cennet gibi koylarda yüzmenin keyfini yaşayabilirsiniz. İlkbahardan itibaren canlanmaya başlayan Fethiye sonbahar ve kış aylarında genellikle sakinliğini koruyor. Bölgede adrenalin seven gezginler için de yamaç paraşütü ve tırmanış gibi farklı aktivitelerin bulunduğunu hatırlatalım. Fethiye'ye ulaşmak için en yakın havalimanı olan Dalaman'a uçak biletlerini karşılaştırmak için acele edin.

2- Ölüdeniz – Fethiye

3- Kata Noi – Tayland

Ülkemizde vizesiz ve egzotik tatil için en fazla tercih edile ülkelerden biri Tayland. Başkent Bangkok sokaklarında eski tapınakları, yüzen pazarları ve harika restoranları turladıktan sonra biraz daha uzaklara açılırsanız, Kata Noi gibi 'yeryüzü cenneti' olarak anılan plajlarla karşılaşacaksınız. Burada kumlar öylesine ince ve denizin rengi o kadar berrak ki ilk bakışta bu dünyaya ait değilmiş izlenimi veriyor. Tayland'a vizeyle uğraşmadan, sadece uçak biletinizi ve pasaportunuzu alarak uçmak için hemen Bangkok biletlerine göz atın.

3- Kata Noi – Tayland

4- Clearwater – Amerika Birleşik Devletleri

Ülkenin güneyinde, Florida eyaleti sınırlarında bulunan Clearwater adının hakkını fazlasıyla veren yerlerden biri. Tertemiz sular, sahil boyunca uzanan beyaz kumlu plajlar ve tabii bir an olsun durmayan eğlence gezginleri buraya çekmek için yeterli nedenlerden bazıları. Clearwater'da yılın neredeyse her döneminde kendinizi sıcak kumlardan serin sulara bırakabilirsiniz. Buradan yola çıkarak Miami, Orlando ve Universal Stüdyoları'nı kapsayan eğlenceli bir tura çıkarak tüm hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tatil yapabilirsiniz. ABD'nin en popüler şehirlerine direkt ve aktarmalı seferleri karşılaştırmak için tıklayın. :

4- Clearwater – Amerika Birleşik Devletleri

5- Ilıca – İzmir

Yurt dışına çıkmadan deniz ve güneş keyfi yapabileceğiniz plajlardan biri de İzmir Çeşme'de bulunan Ilıca Plajı. Uzun bir sahil şeridine yayılan plajda Sheraton Çeşme gibi ünlü oteller de var ama buraya sadece havlunuzu ve şemsiyenizi alarak gelebilirsiniz. Masmavi sularda yüzüp kumsalda yayıldıktan sonra Kumrucu Şevki'nin leziz kumrularını mideye indirmeden buradan ayrılmayın. Farklı tatlar arayanlar içinse midye dolma, kalamar, ahtapot ve leziz balıklar hazır bekliyor. Ilıca'da denizin keyfini sürdükten sonra tarihi yerleri de dolaşmak isterseniz rotanızı Efes Antik Kenti, Selçuk ve Şirince gibi yerlere çevirebilirsiniz. Tüm bu benzersiz rotalara açılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na uçmak için sabırsızlananlar, en uygun seferler burada.

5- Ilıca – İzmir

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2120 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.