Dünyada var olduğuna inanması güç 5 yer

muratekinay

Dünyamız keşfedilmeyi bekleyen büyüleyici güzelliklerle dolu! Kimi zaman insan yapımı bazen de doğanın bir mucizesi olarak hayat bulan bu benzersiz yerlere doğru renkli ve bir o kadar da heyacan verici bir yolculuğa hazır mısınız?

İçindekiler

Tikehau Adası – Fransız Polinezyası

Birçok gezgin tarafından ''yeryüzündeki cennet'' olarak adlandırılan Tikehau Adası, aynı zamanda dünyanın en ilginç doğal oluşumlarından biri. Gökyüzünden bakıldığında karanın ortasında yer alan denizden bir ada gibi görünüyor. Easında bir mercan kayalığı olan Tikehau'nun kelime karşılığı ise yerel dilde ''huzurlu yer'' anlamına geliyor. Toplamda 300 kişiye yaklaşan nüfusu bulunan adada yer alan resort oteller dünyanın farklı noktalarndan dünyada cenneti yaşamak isteyen ziyaretçileri çekiyor. Tikehau Adası'nda çok sayıda farklı aktivite de ziyaretçileri bekliyor. Adada tatil yaparken yüzlerce balık türünün bulunduğu suyun renkli dünyasına dalabilir, dalgalara karşı sörf yapabilir veya uçsuz bucaksız kumsallarında yatıp keyfinize bakabilirsiniz. Hayali bile güzel!

Tikehau

Uçak Bileti

Shirakawa-go Köyü – Japonya

Japonya'da bulunan bu köy de bölgeye has tarihi yapıları ve yemyeşil doğası ile adeta başka bir dünyaya aitmiş hissi veriyor. Köyde bulunan tarihi evler birbirinin neredeyse aynısı. Böyle bir görüntü üzerine özellikle kış aylarında kar yağdığı zaman fotoğrafçılar için son derece çekici manzaralar meydana geliyor. Bölgeye yolunuz düşerse ünlü Japon lezzetlerinin dışında ülke mutfağının geleneksel lezzetlerini de tatma şansı bulabilirsiniz.

Shirakawa-go Köyü

Zakintos Adası – Yunanistan

Santorini, Mikonos, Rodos ve diğerleri... Yunan adalarının her gibi kendine has güzellikleri ve birbirinden lezzetli mezeleriyle gezginlerin kalbini fethetmeyi başarsa da bu adalar arasında biri var ki çok uzaklardan bile görülebilen benzersiz kumsalıyla söylenecek söz bırakmıyor. Peki, hemen yanıbaşımızdaki Zakintos Adası'nın o ünlü kumsalı nasıl görünüyor derseniz, işte tam olarak böyle! Zakintos'a ulaşmk için en uygun biletler burada

Zakintos

Popeye Village – Malta

Aslında bir film çekimi için kurulan bu köy sonrasında eğlence parkına dönüştürülmüş ve ortaya böyle inanılmaz bir yer çıkmış. Popeye Village yani Temel Reis Köyü'nde her şey ünlü çizgi film kahramanlarının yaşadığı dünyayı anımsatıyor. Yılın her döneminde farklı organizasyonların da düzenlendiği bu yerde yaz aylarında sahilden denize girebilir, ünlü kahramanlarla fotoğraf çektirebilirsiniz. Köye ulaşmak içinse merkezden araç kiralayabilir veya buraya kadar günübirlik turlarla getiren araçlardan birine binebilirsiniz. Yabancı dil eğitimi için de dünyanın en iyi erkezlerinden biri olan Malta'ya en uygun seferleri hemen karşılaştırmak için tıklayın. Aralarında Temil Reis Köyü'nün de bulunduğu dünyadan şaka gibi yerler ve yapılar da yazımızda.

Popeye

Tianzi Dağları – Çin

Sadece Çin'in değil, dünyanın da en yüksek noktalarından biri olan Tianzi Dağları ve çevresinde bir gezinti, bulutların üzerinde dolaşmakla ilgili fikir sahibi olmanıza yetebilir. Dağların bulnnduğu alan o kadar yüksek ki aşağıda görünen manzaraya bakmak en cesur gezginleri bile zorluyor. Buraya turistik turların düzenlendiğine inanmak da bir hayli güç ancak özellikle macera ve aksiyon tutkunu gezginler seyahat için Tianzi Dağları'nı tercih ediyor.

Tianzi


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN