Uçak yolculuğu hele uygun fiyatlı bilet bulursanız çoğu kez otobüs yolculuğundan bile hesaplı gelebiliyor. Ama bunun için dikkat etmeniz gereken bazı özellikler var. Siz de seyahatlerinizde ulaşım harcamasını en aza indirmek ya da daha uygun fiyatlı bilet satın almak istiyorsanız bu önerilere mutlaka göz atın.

Arama tarih aralığını genişletin

Bilet fiyatları bir gün arayla bile farklılıklar gösterebilir. Eğer çok acil bir durumunuz yoksa seyahat aralığını esneterek bilet araması yapın. Arama bölümünde önceki gün ve sonraki gün seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Böylece daha uygun fiyatlı bilet satın alabilirsiniz. Bültenlere abone olun Enuygun.com olarak her hafta sizlere seyahat tüyolarının yanı sıra yeni gelişmeler, kampanyalar ve uçak yolculuğuyla ilgili bilgilendirme mailleri atıyoruz. Bu mailleri uçak bileti satın alanlara gönderiyoruz. Bu maillere göz atarsanız uygun fiyatlı bilet kampanyalarından da haberiz olur. Aynı zamanda yapacağınız ya da yapmayı planladığınız seyahatler için ilham alabilirsiniz.

Tek bir havalimanı yerine o şehri seçin

Bazı şehirlerde özellikle büyükşehirlerde bir kaç tane havalimanı olabiliyor. Bu yüzden tek bir havalimanı seçmek yerine o şehrin tüm havaalanlarını seçerseniz o şehirdeki tüm bilet fiyatlarını görebilirsiniz. Eğer fiyatlarda ciddi bir fark varsa diğer havalimanını da tercih edebilirsiniz. Pek çok önemli şehrin ulaşım bilgilerini uçak bileti sayfalarında da bulabilirsiniz. Enuygun.com uçak bileti şehir sayfalarında yaklaşık 500 şehrin ulaşım bilgileri bulunuyor. Bu bilgilere google aramalarından ulaşabilirsiniz. Örneğin Londra ulaşım bilgileri enuygun şeklinde bir arama yaparsanız bilgiler önünüze gelir. https://www.enuygun.com/ucak-bileti/londra/ bu sayfadaki gibi şehir sayfalarında o şehirle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilir havalimanından şehir merkezine nasıl gideceğinizi de görebilirsiniz.

Daha uygun fiyatlı bilet bulmak için 6 taktik

Fiyat karşılaştırması yapın

Enuygun.com zaten eğer siz aramanızda kısıtlama yapmadıysanız gideceğiniz yer için yüzlerce havalimanı arasından uçak biletlerini seçip en ucuzundan en pahalısına doğru döker. Gün ve havayollarını farklı farklı seçerek toplam fiyatlardaki farkı görebilirsiniz. Hatta üst üste çok arama yapacaksanız internet tarayıcınızı gizli segmede açmanızı öneririz. Tek yön ya da gidiş dönüş Her zaman gidiş dönüş bileti satın almak en ucuzu yakalamak anlamına gelmez. Bu yüzden tek yön bilet de satın alabilirsiniz. Bilet araması yaparken önce gidiş dönüş fiyatlara bakın sonrasında da eğer farklı havayollarında daha uygun fiyatlı bilet bulursanız o zaman da tek yönlü bilet araması yapabilirsiniz.

Daha uygun fiyatlı bilet bulmak için 6 taktik

Biletinizi erken alın

Erken uçak bileti satın alımlarında uygun fiyatlı bilet bulabilirsiniz. Hatta promosyon biletlerinde çok da uygun fiyatlı bilet bulmak mümkün. Biletiniz erken almanın tek dezavantajı beklenmedik bir gelişme durumunda uçamayacak olmanız. Enuygun olarak yakında faaliyete geçecek bilet iptal sigortası yaptırarak promosyonlu biletleri bile satın alabilecekseniz. Böylece olası bir uçuş iptali durumunda size paranız iade edilmiş olacak.

Daha uygun fiyatlı bilet bulmak için 6 taktik

Alternatif rotalara da göz atın

Eğer dilediğiniz fiyatta uçak bileti bulmakta zorlanıyorsanız alternatif rotalara da göz atabilirsiniz. Örneğin daha yakın yerlere uçup oradan otobüs araç kiralama ya da trenle diğer kente geçebilirsiniz. Bazen uçak bileti fiyatlarında çok ciddi farklar olabiliyor. Eğer fiyat farkı çok fazlaysa bunu tercih edebilirsiniz.

Daha uygun fiyatlı bilet bulmak için 6 taktik

Merve Kılıç
106 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.